בקרוב ייערך ניסוי מערכתי מלא של מערכת "שרביט קסמים"

31 מאי, 2011

מערכת שרביט קסמים מיועדת ליירט טילי שיוט, טילים המגיעים ממרום האטמוספירה והיא בעלת יכולות נ"מ. עם כניסתה לשירות מבצעי, תושלם מערכ ההגנה הרב-שכבתית להגנת ישראל בפני טילים, הכוללת גם את מערכת "החץ" ואת מערכת "כיפת ברזל"

מערכת שרביט קסמים מיועדת ליירט טילי שיוט, טילים המגיעים ממרום האטמוספירה והיא גם בעלת יכולות נ"מ

טילים נ"מ רפאל מכ"ם שרביט קסמים
המחשת פעילות מערכת "שרביט קסמים" בתרחיש פעילות רווי

בחודשים הקרובים צפוי להיערך ניסוי מערכתי מלא של המערכת ליירוט רקיטות וטילים מטווח בינוני-ארוך. כך מסר היום ראש תוכנית שרביט קסמים ברפאל, פיני יונגמן, במהלך תערוכת Military & Exhibition 2011 שארגן המגזין New-Tech.

מדובר במערכת נוספת במשתלבת במערך הרב-שכבתי להגנה בפני טילים שישראל מפתחת בשנים האחרונות. מערכת שרביט קסמים כוללת מערך מכ"ם חדש המפותח על-ידי אלתא, מערך קשר דו-כיווני, אמדת פיקוד ובקרה ומיירט Stunner המפותח בשיתוף פעולה עם חברת רייתאון האמריקאית.

על-פי ההגדרה, המערכת מיועדת ליירט טילים מסוגים שונים, החל מטילים "מלחכי-קרקע",בהם טילי שיוט, וכלה בטילים המגיעים ממרום האטמוספירה. על-פי ההערכות, הפתרון המשולב הכולל את מערכת "שרביט קסמים" ביחד עם מערכת "החץ" ועם מערכת "כיפת בזל", יספק לישראל הגנה כוללת בפני איום הטילים.

מפרסומי רפאל עולה כי המיירט Stunner הוא טיל רב-שלבי המסוגל להתמודד עם איומים אוויריים ועם איומי טילים, ומונחה באמצעות מערך של חיישנים, בהם חיישנים קרקעיים וחיישנים אוויריים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית