הזמנה של 40 מ' ד' לאלביט במסגרת "צבא היבשה הדיגיטלי"

25 יולי, 2011

חברת אלביט הערכיה שחלקה בפרוייקט יסתכם בכ-300 מיליון דולר והיא צופה המשך הזמנות ממשרד הביטחון עם המשך הטמעתו בצבא. באוקטובר 2010 החל לפעול ענף חדש בצה"ל, האחראי על הכשרת כל היחידות הלוחמות והסמכתן לפעולה במתכונת צי"ד

מערכת צי"ד מקשרת בין היחידות הלוחמות, מקורות המודיעין ומערכות ניהול הלחימה עד לרמת המפקד הבודדצה"ל תקשוב צבא יבשה דיגיטלי אלביט כטב"ם

חברת אלביט (Elbit) דיווחה היום על קבלת הזמנה ממשרד הביטחון בהיקף של 40 מיליון דולר במסגרת תוכנית ההמשך של פרויקט צי"ד (צבא היבשה הדיגיטלי). מערכת צי"ד היא מערכת שליטה ובקרה של זרוע היבשה בצה"ל, אשר הוחלט להאיץ את השימוש בה בין השאר כתוצאה מלקחי מלחמת לבנון.

תמונת מצב עדכנית

במסגרת התוכנית, מסופקות לדרג הלוחם מערכות תקשוב המאפשרות קישוריות מהירה בין כל הגורמים המשתתפים בלחימה או מנהלים אותה, על-מנת לספק להם תמונת מצב עדכנית ומרובת שכבות. חברת אלביט הערכיה שחלקה בפרוייקט יסתכם בכ-300 מיליון דולר והיא צופה המשך הזמנות ממשרד הביטחון עם המשך הטמעתו בצבא.

ממשק המשתמש של המערכת כולל כולל עמדות שליטה ובקרה, מערכות תקשורת, מערכות לעיבוד והפצת מידע, מערכת ניהול קרב בחיל השריון ומערכות מחשוב שיסייעו למפקדים בשטח לתקשר עם מקורות מידע מגוונים כמו כלי-טיס בלתי מאוישים, מכשירי תצפית ומעקב אחר הלוחמים בכוח.

המערכות בממשק מסופקות על-ידי חברת אלביט, שהיתה גם אחראית על ההכשרה וההסמכה לצי"ד ביחידות השונות. המערכת החלה להיכנס בהדרגה לשימוש מבצעי בצה"ל, וכדי להאיץ את תהליך הקליטה הוקם בצה"ל ענף צי"ד, שבחודש אוקטובר 2010 החל לקבל את האחריות על ההסבה וההטמעה של צ"יד ביחידות צה"ל. תפקידו של הענף יהיה לוודא שכל האוגדות הלוחמות של הצבא יבצעו הסמכה ויעברו הסב למערכות צי"ד.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית