איתמר מדיקל נערכת לרישום למסחר בנסד"ק

25 מרץ, 2018

החברה הודיעה על גיוס של כ-6 מיליון דולר מהמשקיעים האסטרטגיים בחברה ובוחנת אפשרות לרישום מניות החברה בנסד"ק באמצעות תעודות ADR. ב-2017 צמחו הכנסות החברה ב-12%

חברת איתמר מדיקל (Itamar Medical), המספקת פיתרון לאבחון בלתי פולשני וטיפול בהפרעות נשימה בשינה, נערכת לרישום מניות החברה בנסד"ק והודיעה היום לבורסה בתל אביב על הסכם לגיוס כ-6 מיליון דולר מהמשקיעים הקיימים בחברה תמורת הקצאת מניות פרטית

במסגרת העסקה, איתמר מדיקל תקצה כ-22 מיליון מניות בשווי כולל של כ-6 מיליון דולר, לפי מחיר של 0.947 שקל למניה, המהווה הנחה של 7% בהשוואה למחיר המנייה ממוצע ב-15 ימי המסחר האחרונים. העסקה מתבצעת מול המשקיעים האסטרטגיים בחברה: קרן ויולה, ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק, המשמשת גם כמפיצה של מוצרי החברה בארצות הברית, ד"ר גיורא ירון, המכהן כיו"ר החברה, ובתי ההשקעות ילין לפידות ומיטב דש וחברת הביטוח הפניקס.

במקביל, הודיעה החברה כי הדירקטוריון בוחן את האפשרות לרשום את מניות החברה למסחר בנסד"ק באמצעות תעודות ADR, המייצגות כל אחת מספר מניות של החברה. נראה כי גיוס ההון נועד לאפשר לחברה לעמוד בדרישות הרשות לניירות ערך בארצות הברית (SEC) להנפקה בנסד"'ק. השוק האמריקני הוא שוק היעד העיקרי של איתמר מדיקל והנפקה בנסד"ק תסייע לחברה להרחיב את החשיפה שלה למשקיעים בארצות הברית.

אבחון בלתי פולשני של דום נשימה בשינה

איתמר מדיקל פיתחה מכשיר בשם Watch-PAT המשמש לאבחון בלתי פולשני של דום נשימה בשינה. המכשיר, המולבש על כף ידו של המטופל כמו שעון, מודד באמצעות חיישן רגיש המורכב על אצבעו של המטופל את השינויים במהלך השינה בנפח זרימת הדם בקצה האצבע, ובכך מאפשר לנטר בעקיפין את השינויים בפעילותה של מערכת העצבים הסימפתטית שעשויים להעיד על הפרעות בשינה..

המכשיר מודד את מספר הפסקות השינה ביחס לזמן השינה האמיתי ובכך מסייע לאבחן בצורה מדויקת יותר תסמונת של דום נשימה בשינה. על פי החברה, המכשיר הוכיח 90% דיוק באבחנת דום נשימה בשינה. דום נשימה בשינה עשוי להעיד על תופעות שונות כגון התפתחות טרשת עורקים, הפרעות בשינה, מצבי לחץ, בעיות אין-אונות, סיבוכים בהריון ועוד.

הודות לפשטותה של הבדיקה, ניתן לבצע אותה לא רק במעבדת שינה אלא באופן ביתי על ידי המטופל. כיום כשני שלישים מסך הבדיקות מתבצעות במעבדות שינה, והמטרה של איתמר מדיקל היא להפוך את בדיקות השינה הביתיות לסטנדרט מקובל בקרב הרופאים, המטופלים והמבטחים בארצות הברית.

 המודל העסקי החדש: פיתרון מלא לקרדיולוגים

בשנה האחרונה ביצעה החברה שינוי במודל העסקי שלה בצפון אמריקה, שהוא שוק היעד הראשי של החברה. במתכונת הקודמת, המכירות של החברה התבססו על מכירת מערכת ה-WatchPAT בלבד. אלא שבמהלך הרבעונים האחרונים הרחיבה החברה את מודל המכירה באופן שמאפשר לה לספק כיום מענה מלא לקרדיולוגיה. במודל החדש, הקרוי על ידי החברה TSS, מספקת איתמר מדיקל לקרדיולוגים פיתרון משולב הכולל גם אבחון – באמצעות ה-Watch-PAT – וגם פתרון טיפולי, המתבסס על מסכות נשימה להזרמת אוויר בלחץ קבוע (PAP) שמסופקות לחברה על ידי חברת Phillips.

הכניסה לתחום הטיפול והפצת מכשירי ה-PAP  מייצרים לחברה אפיק הכנסות חשוב נוסף ומאפשרת לחברה לקבל הכנסות מכל שלב ושלב בתהליך האבחון והטיפול.

עלייה בהכנסות ב-2017

השינוי במודל העסקי של החברה הוכיח את עצמו ב-2017. על פי הדו"ח השנתי שפרסמה החברה לפני כ-10 ימים, גדלו הכנסות החברה ב-12% מ-18.4 מיליון דולר ב-2016 ל-20.7 מיליון דולר ב-2017, כאשר מתוכם כ-60% הינם בשוק בארצות הברית ובקנדה. הרווח הגולמי של החברה עלה מ-13.6 מיליון דולר ל-15.8 מיליון דולר, ובשורה התחתונה, הצליחה החברה לצמצם את ההפסד הנקי מ-11.1 מיליון דולר ל-6.9 מיליון דולר.

בדו"ח השנתי מפרסמת החברה הערכה לגבי פוטנציאל שוק בדיקות השינה. להערכת איתמר מדיקל, השוק הקיים של בדיקות שינה ביתיות בארצות הברית ההינו בהיקף של כ-300 מיליון דולר בשנה, אך עשוי לגדול עד כדי 2 מיליארד דולר בשנה. הצפי לגידול השוק מתבסס על העובדה כי קיימים כ-84 מיליון חולים קרדיולוגיים בארצות הברית, כאשר 80% לא עברו אבחון לדום שינה בשינה. החדרת המוצר של איתמר מדיקל, המקל על ביצוע פשוט של בדיקת שינה בבית ולא במעבדת שינה, עשוי להגדיל את היקף בדיקות האבחון. ביפן, שוק היעד השני בחשיבותו של החברה, מוערך שוק בדיקות השינה בכ-100 מיליון דולר. עם זאת, ביפן משווקת איתמר מדיקל את ה-Watch-PAT בנפרד, ללא פיתרון טיפולי משולב.

 

 

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: גיוסי הון , דוחות רווח , מכשור רפואי