אלביט תתפעל יחידת מל"טים של האיחוד האירופי

1 נובמבר, 2018

תחכיר לאיחוד האירופי מל"ט הרמס 900 לסיור ימי ותחנת שליטה קרקעית, ותבצע עבור האיחוד את ההפעלה השוטפת של המערכת כדי להגן על החופים והמים הטריטוריאליים של יבשת אירופה

חברת אלביט מערכות (Elbit) תספק לאיחוד האירופי שירותי סיור ימיים אשר יבוצעו באמצעות מערכת הרמס 900 (Hermes) של החברה. השירות יינתן לסוכנות האירופית להגנה ימית בשיתוף עם חברת CEiiA הפורטוגלית. בשלב הראשון זכתה אלביט בפרוייקט שיימשך שנתיים, אשר כולל אפשרות הארכה לשתי תקופות נוספות של שנה כל אחת. במידה וימומש במלואו, החוזה יגיע להיקף כולל של כ-68 מיליון דולר. על-פי ההסכם, אלביט תחכיר לאיחוד האירופי מל"ט הרמס 900 לסיור ימי (Hermes 900 Maritime Patrol) ותחנת שליטה קרקעית, ותבצע עבור האיחוד את ההפעלה השוטפת של המערכת.

ככל הידוע, זו הפעם הראשונה שבה האיחוד האירופי מפעיל גוף מסחרי לביצוע פעילות מבצעית של הפעלת מל"טים להגנת החופים ושמירה של המים הטריטויאליים. מערכת הרמס 900 לסיור ימי כוללת מל"ט לתצפית ימית רציפה לטווחים ארוכים, המותאם לפעילות לאורך החופים ובלב ים המטוס כולל מכ"מ ימי, מטעד אלקטרו-אופטי, תקשורת לוויינית ומקלט למערכת זיהוי אוטומטי (AIS). לדברי מנכ"ל חטיבת המודיעין באלביט, אלעד אהרונסון, משפחת המל"טים מסוג הרמס 900 נמצאת בשימוש מבצעי ברחבי העולם בידי מדינות באסיה, באמריקה ובאירופה.

המל"ט הרמס 900 נחשף לראשונה במהלך מבצע צוק איתן בשנת 2014 כאשר היה בשימוש צה"ל. בגרסאות החדשות שלו, המטוס החדש יכול לשהות באוויר 36 שעות ברציפות בגובה של עד 30,000 רגל. הוא שוקל 1,600 ק"ג בזמן ההמראה ויכול לשאת מטעד במשקל של עד 450 ק"ג. המל"טים ממשפחת הרמס 900 נמצאים בשימוש צה"ל וצבאות אחרים בעולם ומסוגלים לבצע שתי משימות שונות בו-זמנית, המנוהלות באמצעות שתי תחנות בקרה קרקעיות נפרדות.

בחודש יולי השנה (2018) החלה אלביט לשווק את הגרסה החדשה של המל"ט, הרמס 900 סטארליינר (HermesTM 900 StarLiner), אשר יכול לנוע במרחב הטיסה של מטוסים אזרחיים מאוישים. הסטארליינר מיועד לטיסות בגובה ביניים ולזמן שהייה ארוך (MALE- Medium Altitude Long Endurance). הוא יכול לפעול במזג אוויר קשה ועומד בדרישות תקן STANAG 4671 של נאט"ו. אלביט מסרה שהמל"ט מיועד לפעול במרחבי טיסה לאומיים לצד מטוסים אזרחיים מאוישים.

מל"טים נוספים מסוג זה (המכונה בשוויץ Hermes 900 HFE) מורכבים בימים אלו עבור צבא שוויץ, כאשר אספקה ושילוב במרחב הטיסה הלאומי של שווייץ מתוכננות להתבצע במהלך שנת 2019. החברה מסרה שמדינות אירופה ממקדות כיום מאמצים בביטחון גבולות וביטחון פנים, והדבר מביא לגידול בביקוש למערכות מל"ט בשלות המסוגלות להשתלב במרחבי הטיסה האזרחיים.

עוד על הרמס 900: Hermes

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: אלביט , הרמס 900