סימנטק רוכשת את Javelin Networks התל אביבית

5 נובמבר, 2018

סכום העיסקה נאמד בכמה עשרות מיליוני דולרים. בעקבות העיסקה ייהפך מרכז הפיתוח הישראלי של Javelin למרכז הפיתוח של סימנטק העולמית בתחום הגנת ה-Active Directory

חברת סימנטק (Symantec) הודיעה היום על רכישת חברת Javelin Networks והטמעת הטכנולוגיה שלה להגנה על ארגונים מפני התקפות מבוססות Active Directory בשירותי ה- End point (נקודות קצה כמו מחשבים אישיים ושרתים) של סימנטק. Javelin Networks נוסדה בשנת 2014 ומעסיקה 15 עובדים רובם בישראל, והשאר בארצות הברית (באוסטין ובפאלו אלטו). סכום העיסקה נאמד בכמה עשרות מיליוני דולרים. בעקבות העיסקה ייהפך מרכז הפיתוח הישראלי של Javelin למרכז הפיתוח של סימנטק בתחום ה-Active Directory.

שירותי  Active Directory – AD פותחו על-ידי מיקרוסופט בשרתי התקשור שלה, על-מנת לנהל באמצעות רשימה אחת את כל המשאבים ומשתמשי הרשת. בשנים האחרונות הם הפכו למטרה פופולרית ביותר עבור תוקפים, המשתמשים בסריקות AD כדי לשלוף מידע על משתמשים, שרתים ועמדות הקצה ברשתות הארגוניות. מידע זה משרת את התוקפים במעבר רוחבי ברשת כדי לבצע מתקפות מרובות שלבים.

תוכנות פריצה רבות משתמשות בנתוני גישה ל-AD כדי לעבור מעמדת קצה בודדת אחת לרוחב כלל הרשת. התקפות אלו בעלות פוטנציאל גבוה להתפשטות, שכן מספר רב של ארגונים ברחבי העולם משתמשים בשירותי AD כדי לנהל את המשתמשים, היישומים ועמדות הקצה שלהם. חברת Javelin Networks הוקמה על-ידי צוות מומחים העוסק בתקיפה לצורך איתור חולשות אבטחה (Red Team) במטרה להגן על כל רכיב המחובר ל- Active Directory.

הטכנולוגיה של החברה יכולה לזהות תצורות לא מומלצות ונקודות תורפה של AD, תוך גילוי וחסימת שימוש לא חוקי בנתוני גישה בעמדות הקצה על ידי זהויות, התקנים ויישומים מאושרים. "שירותי ניהול זהויות, כגון Active Directory, הם חלק קריטי בדור הענן באינטראקציה של המשתמש עם היישומים והשירותים בארגון", אמר סגן נשיא בכיר לתחום ה- End Point ומוצרי Data Center בסימנטק, ג'אבד חסן. "הטכנולוגיה של Javelin Networks מעניקה ללקוחות סימנטק יתרון ייחודי באחד התחומים הפגיעים והקריטיים ביותר בתשתית ה-IT".

מנכ"ל ומייסד Javelin, רועי אבוטבול, אמר שההצטרפות לסימנטק, "תקדם אותנו בהשגת המטרה שלנו, שהיא להגן על כל מכונה בעולם המחוברת ל-Active Directory". החברה הוכרה כ- Gartner Cool Vender, ומוצריה זכו במספר פרסי תעשייה של SC Magazine.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אבטחת סייבר , חברות סטראט-אפ , חדשות , מיזוגים ורכישות