מדיגוס מדווחת על הסכם רישוי ראשון מאז עברה למודל עסקי חדש

4 יוני, 2019

החברה חתמה על הסכם רישוי למערכת ה-MUSE בסין ומדינות נוספות במזרח אסיה תמורת 3 מיליון דולר

חמישה חודשים לאחר שהחליטה לעבור למודל עסקי של מכירת רישיונות לשימוש בטכנולוגיה שלה, חברת מדיגוס מדווחת היום על הסכם רישוי ראשון. החברה מעומר חתמה על הסכם עם חברת גולדן גראנד (Shanghai Golden Grand) לרישוי מערכת ה-MUSE של מדיגוס בסין, הונג קונג, טאיוואן ומקאו. תמורת הרישיון, שירותי ההדרכה והמוצרים תשלם גולדן גראנד למדיגוס כ-3 מיליון דולר, וזאת עד להשלמת הקמת קו ייצור בסין. מאז 2015 שישמשה גולדן גראנד כמפיצה של מדיגוס בסין.

עד היום שיווקה מדיגוס את מערכת ה-MUSE, המשמשת לטיפול זעיר-פולשני בצרבת כרונית (GERD), באמצעות רשת מפיצים ברחבי העולם. ואולם, בעקבות השתלטות קרן פיור קפיטל בסוף 2018 והחלפת כל חברי הדירקטוריון בחברי דירקטוריון חדשים, בראשות היו"ר פרופ' בנעד גולדוואסר, החברה החלה לבצע שורה של שינויים מבניים ועסקיים.

ביטדש ינואר הודיעה מדיגוס על ביטול הסכם ההפצה שלה בארצות הברית ועל מעבר למודל של מכירת רישיונות. ישנם כמה הבדלים בין הסכמי הפצה למכירת רישיונות. בהסכם הפצה, החברה המפיצה מתחייבת לרכוש מספר מוגדר של מערכות בשנה במחיר מסוים לצורך מכירתן ולרוב גם זוכה לבלעדיות בשוק שבו היא פועלת. בהסכמי רישיונות החברה המפיצה משלמת סכום מסוים עבור הרשות לשווק, ולעיתים גם לייצר בעצמה, את הטכנולוגיה. בנוסף לדמי הרישיון הראשוניים, החברה גם מקבלת תמלוגים על כל מכירה. מודל של מכירת רישיונות עשוי להפחית את עלויות השיווק של החברה, ולעיתים גם את עלויות הייצור במידה והמפיץ מייצר באופן עצמאי את המערכת. במדיגוס העריכו בינואר כי מכירת הרישיונות יניבו לחברה תשלומים מראש של כמה מיליוני דולרים, וההסכם הראשון שעליו דיווחה החברה היום מספק אומדן ראשון להיקף ההכנסות הצפוי של המודל החדש. 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: מכשור רפואי

פורסם בתגיות: MUSE , מדיגוס