הזמנה ראשונה לחטיבת ראיית הלילה החדשה של אלביט אמריקה

3 אוקטובר, 2019

החטיבה, שנרכשה על ידי אלביט מחברת האריס, תספק מערכות ראיית לילה לחיל הים האמריקאי בהיקף של 23 מיליון דולר, מתוך חוזה גדול יותר של 240 מיליון דולר

כשבועיים לאחר שהשלימה את רכישת פעילות מערכות ראיית הלילה של חברת האריס, חברת-הבת של אלביט מערכות בארצות הברית מדווחת על הזמנה ראשונה לאספקת מערכות ראיית לילה לחיל הים האמריקאי בהיקף של 23 מיליון דולר. המערכות יסופקו תוך 10 חודשים, ממרכז הפעילות של חטיבת מערכות הלילה  בעיר רואנוק שבווירג'יניה.

ההזמנה הינה חלק מחוזה לאספקת מערכות לחיל הים לאורך חמש שנים בהיקף כולל של 240 מיליון דולר, שנחתם ימים ספורים לפני העברת חטיבת הפעילות לאלביט, ועד כשהיתה בבעלות תאגיד האריס. מדובר במשקפי ראיית לילה בעלות מסך זרחני לבן, חיישן תרמי מודולארי חסר צבע וספק כוח חיצוני.

אלביט סיכמה על רכישת חטיבת מערכות ראיית הלילה של האריס בחודש אפריל תמורת 350 מיליון דולר, וכאמור השלימה המיזוג לפני מספר שבועות. החטיבה שנרכשה נחשבת לספק מרכזי של מערכות ראיית לילה עבור הצבא האמריקאי ובעלי הברית של ארצות הברית.

החטיבה פועלת מהעיר רואנוק שבווירג'יניה ומעסיקה כ-500 עובדים שהצטרפו לאלביט. היא מביאה לאלביט קו ייצור פעיל, נסיון של 60 שנה בתחום ו-90 פטנטים רשומים. עד היום החטיבה ייצרה כשני מיליון מערכות להגברת אור כוכבים, שאותן היא מייצרת עבור הצבא האמריקאי ב-15 השנים האחרונות.

האריס החליטה למכור את החטיבה מכיוון שהיא התאחדה עם חברת L3, מהלך שהביא בסוף יוני 2019 להקמת חברת L3Harris, הנחשבת לחברה הביטחונית ה-6 בגודלה בארצות הברית, והעשירית בגודלה בעולם. ככל הנראה האריס החליטה לוותר על חטיבת מערכות ראיית הלילה שלה, מכיוון שלחברת L3 יש פעילות חזקה מאוד בתחום הזה. כך למשל, בחודש אוגוסט 2018 היא זכתה במכרז לאספקת משקפי ראיית הלילה התקניות של כל חיילי השדה בצבא האמריקאי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: אלביט , האריס , ראיית לילה