הושבתה פעילות מפעל הייצור של קווליטאו

5 אפריל, 2020

המפעל בעמק הסיליקון מייצר את ציוד הבדיקה של החברה מנס ציונה, שאותו היא מספקת ליצרני שבבים. לעת עתה לא ברור מתי הרשויות יאפשרו למפעל לחזור לעבודה מלאה. החברה מדווחת על סימני התאוששות בשוק בסין ובטאיוואן

חברת קווליטאו (QualiTau) מפארק המדע בנס ציונה דיווחה שמפעל הייצור שלה, הפועל מעמק הסיליקון בקליפורניה, נסגר בעקבות תקנות הבידוד שנועדו לבלום את התפשטות הקורונה (מדיניות Shelter in Place). כעת הפעילות במפעל מוגבלת לקבלת סחורות ובקרה על מערכות המידע (IT). שאר עובדי החברה שאינם קשורים לייצור ממשיכים לעבוד מהבית.

קווליטאו מספקת לתעשיית המוליכים למחצה ציוד לבדיקה ולאיפיון של תופעות פיסיקליות הגורמות לירידה באמינות מעגלים משולבים, הן ברמת פרוסת הסיליקון והן ברמת בדיקת הרכיב לאחר האריזה. החברה מסרה שבשלב זה המגבלות אמורות להימשך עד ה-3 במאי 2020. "החברה צופה האטה משמעותית בפעילות הייצור שלה וביכולתה לשלוח מערכות ללקוחותיה".

ההשבתה מגיעה בדיוק כאשר קווליטאו נערכה למעבר למבנה חדש, שתוכנן להתבצע החודש. כיום היא שוכנת במבנה שכור הנמצא בבעלות גוגל, ונמצאת איתה במשא ומתן להארכת חוזה השכירות. קווליטאו פועלת במתכונת של חברת אחזקות המנהלת את חברת קווליטאו ארה"ב שבה נעשה הפיתוח והייצור של מערכות הבדיקה. החברה האמריקאית מוכרת את המוצרים בארה"ב, במזרח הרחוק ובישראל. בנוסף, קווליטאו מנהלת עוד שתי חברות בנות בגרמניה וביפן, העוסקות במכירות ותמיכה במוצריה באירופה ובאסיה ונמצאות בבעלות מלאה (100%) של קווליטאו ישראל.

הקורונה בלמה את הצמיחה

שוק היעד העיקרי של החברה הוא המזרח הרחוק, ובייחוד סין. בשנת 2018 תפס השוק הזה כ-70% מכל מכירותיה. החברה דיווחה שבשבועיים האחרונים היא קיבלה הזמנות של מערכות חדשות בהיקף כולל של כ-1.7 מיליון דולר – בעיקר מלקוחות בסין ובטאיוואן, "דבר המהווה אינדיקציה חיובית על תחילתה של חזרה לשגרה בשוקי המזרח הרחוק".

משבר COVID-19 תופש את קווליטאו בשלב צמיחה. בשנת 2019 צמחו מכירותיה לשיא של כ-26.7 מיליון דולר, בהשוואה לכ-18.5 מיליון דולר ב-2018. העלייה החדה במכירות נובעת משני גורמים מרכזיים: עלייה בפעילות העסקית בסין ובארה"ב, ודחיית האספקה של מספר הזמנות משנת 2018 לשנת 2019. דבר שפגע בתוצאות של 2018, אולם שיפר את התוצאות של 2019.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Test & Measurments , חדשות , משבר הקורונה , סמיקונדקטורס , ציוד בדיקה

פורסם בתגיות: QualiTau , קווליטאו