אירו-סול הקימה מפעל ייצור רחפנים בפתח תקווה

7 יוני, 2021

המתקן משתרע על-פני שטח כולל של 2,000 מ"ר והוקם בהשקעה של כ-3 מיליון שקל. אירו-סול מייצרת רחפנים טקטיים מחומרים מרוכבים. הלקוח המרכזי שלה הוא צה"ל

חברת אירו-סול (Aero Sol), המתמחה בפיתוח וייצור רחפנים צבאיים מחומרים מרוכבים, חנכה באחרונה מתקן חדש בפתח תקווה. המתקן מתפרש על פני כ-1,500 מ"ר והוקם בהשקעה של כ-3 מיליון שקל. הוא מאחד תחת קורת גג אחת את קווי הייצור וההרכבה, שעד כה היו מצויים באתרים שונים. מחברת אירו-סול נמסר ל-Techtime שהמפעל מכפיל פי שניים את קיבולת הייצור של החברה. הקמפוס החדש כולל גם את המבנה וגם את חצר ההטסה, האימון והדרכה, בשטח של 500 מ"ר.

אירו-סול הוקמה ב-2005 על ידי המנכ"ל ישראל וסרלאוף, שעבד לפני כן באלביט והתמחה בחומרים מרוכבים. זה גם היה המיקוד של אירו-סול בתחילת דרכה: היא שימשה כקבלן משנה לייצור מערכות וחלקים לעולם הצבאי מחומרים מרוכבים כדוגמת קסדות, ראדומים לאנטנות, כלי טיס בלתי מאויישים ועוד. החברה מספקת שירותים לרבות מהחברות הביטחוניות המובילות בארץ, כדוגמת אלביט, רפאל, התעשייה האווירית, ראדא, וגם צה"ל. מעניין לציין כי אירו-סול היא זו שפיתחה ומייצרת את תבנית קסדת הטיס החכמה של אלביט, העשויה מחומר מרוכב הקרוי סיבי ארמיד.

משירותי ייצור למוצר עצמי

לצד שירותי הייצור, ב-2012 הפכה אירו-סול גם ליצרנית מקורית (OEM) בתחום הכטב"מים הצבאיים באמצעות החברה הבת Aero Sentinel, אשר פיתחה משפחה הכוללת שלושה רחפנים טקטיים בגדלים שונים ליישומי מודיעין ותצפית צבאיים, ביטחון מולדת (HLS) וחילוץ והצלה. מדובר ברחפנים מסוג קוואדקופטרים (בעלי 4 מדחפים ויכולת המראה ונחיתה אנכית), הנשלטים מרחוק (GCS), ואשר עשויים גם כן מחומרים מרוכבים, אשר מקנים להם עמידות בתנאים קשים, קלות-משקל, אווירודינמיות וחתימה נמוכה.

להערכת החברה, הרחפנים שלה מציגים רמת יעילות מהגבוהות בעולם מבחינת היחס בין משקל למשך טיסה. הלקוח המרכזי שלה הוא צה"ל. רחפני אירו-סנטינל מוסמכים לשימוש על-ידי הצבא, והם משמשים יחידות הדרכה וכוחות צבאיים בשטח. בתחום ביטחון המולדת, החברה מספקת רחפנים גם למג"ב וגופים נוספים. בשוק העולמי יש לחברה לקוחות במרוקו, ביפן, במוזמביק, באירופה ובאפריקה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , רחפנים , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: אירו סנטינל , אירו-סול , רחפנים