חברת הסייבר התעשייתי ווטרפול פתחה שלוחה בסינגפור

22 יולי, 2021

החברה פיתחה פיתרון מבוסס חומרה המאפשר תעבורת מידע חד-כיוונית בין המערכות התפעוליות למערכות המידע וכך מונע ניסיונות חדירת סייבר. פתיחת השלוחה היא חלק מהתרחבות הפעילות של ווטרפול באסיה-פסיפיק

[בתמונה: משרדי ווטרפול בסינגפור]

חברת הסייבר התעשייתי ווטרפול (Waterfall) הודיעה על פתיחת שלוחה בסינגפור, וזאת כחלק מהתרחבות החברה לאזור אסיה-פסיפיק. מהחברה נמסר כי סינגפור מהווה מיקום אסטרטגי אשר מאפשר תמיכה בפעילות בפיליפינים, הונג קונג, טאייוון, וייטנאם ומדינות אחרות. בווטרפול מדווחים על צמיחה בבסיס לקוחותיה באזור. שוק הסייבר התעשייתי צומח בקצב מהיר על רקע האיום הגובר על מערכות תעשייתיות מקושרות וריבוי ניסיונות התקיפה. לפי ההערכות, שוק הסייבר התעשייתי צפוי לגלגל עוד כחמש שנים 20-30 מיליארד דולר והוא מהווה כבר 5%-10% משוק הסייבר כולו.

ווטרפול הוקמה ב-2008. הפתרון של החברה, המשלב חומרה ותוכנה, מספק להערכת החברה לרשתות תעשייתיות הגנה הרמטית מפני ניסיונות תקיפה מרחוק. מרכיב החומרה, המותקן בממשק שבין הרשת התפעולית (OT) לבין הרשת החיצונית (IT), כולל שני מודולים: TX, הנמצא בצד הפנימי של הרשת התעשייתית וכולל לייזר, ו-TX, הנמצא בצד החיצוני וכולל תא פוטו-אלקטרי. בין שני המודולים מחבר סיב אופטי בודד. המערך הזה מהווה מעצור פיזיקלי חד-סטרי: הלייזר מאפשר יציאה של נתונים (פוטונים) החוצה דרך הסיב האופטי, אך התא הפוטו-אלקטרי, שאינו פולט פוטונים, מונע כניסה של ביטים פנימה אל הרשת התעשייתית.

כדי לאפשר בכל זאת את שיתוף המידע מהרשת התעשייתית החוצה, ולאפשר את השימוש במערכות אנליטיקה, מרכיב התוכנה של ווטרפול מבצע באופן רציף שכפול של המידע שמופק ברשת התעשייתית הפנימית לתוך ענן נפרד. כך, כאשר המשתמש מתשאל את מערכות האנליטיקה ומבצע פעולות, הוא עושה זאת בענן המשוכפל, שדרכו לא ניתן להיכנס פנימה.

ווטרפול מעסיקה כ-100 עובדים, מרביתם בישראל וכ-20 עובדים בסניף החברה בוושינגטון. לחברה יש אלפי לקוחות בארץ ובעולם, כשהסקטורים המרכזיים הם אנרגיה וחשמל, גז ונפט, מים וכימיקלים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אבטחת סייבר