לאור הביקוש, גלובל דטה סנטר צפויה להגדיל את שטח חוות השרתים בפתח תקווה ל-15,000 מ"ר

27 יולי, 2021

החברה כבר השכירה יותר מ-80% משטח המתקן התת-קרקעי החדש שייפתח בסוף 2021. "אנחנו במגעים מתקדמים להקמת דטה סנטר שלישי שיספק את ביקוש השיא אותו אנו חווים"

חברת גלובל דטה סנטר (Global Data Center), המפעילה מתקן דטה סנטר מתקדם בהרצליה פיתוח, מדווחת כי חתמה הסכמי שכירות ארוכי טווח עבור למעלה מ-80% משטח הדטה סנטר החדש בקרית אריה בפתח תקווה, שצפוי להיפתח לקראת סוף השנה.

המתקן, שההשקעה בו צפויה להסתכם בכ-100 מיליון שקלים, יתפרס בשלב הראשון על פני שטח של כ-7,000 מ"ר, הממוקם באתר תת קרקעי ממוגן ומאובטח, באזור קל לגישה, ויפעל בעוצמת חשמל של 15 מגה-וואט. לאחר החתימה על הסכמי אכלוס עם חברות רב-לאומיות וישראליות, גלובל דטה סנטר צופה שהביקוש של ארגונים גדולים להתארח במתקן יביא בהמשך להגדלת שטח הדטה סנטר החדש ל- 15,000 מ"ר.

הדטה סנטר בפתח תקווה נבנה מראש על פי דרישות האופייניות לדטה סנטרים מתקדמים העומדים ברגולציות העולמיות ב-Tier 3 Uptime. בדומה למתקן הקיים של גלובל דטה סנטר בהרצליה, האתר בפתח תקווה יציע את כל תשתיות החשמל, מיזוג האוויר והאנרגיה הנדרשות לפעולה מיטבית של תשתיות IT ותקשורת. האתר יאויש, יצולם ויבוקר 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ויאובטח במספר מעגלי אבטחה ובאמצעים מתקדמים כגון מערך עתיר חיישנים ואמצעים ביומטריים.

שירותי הדטה סנטר בפתח תקווה יכללו בין היתר מתחמי אירוח ייעודיים שייבנו באופן תפור ומיוחד עבור הלקוח, ויספקו יכולות DRP / BCP (Disaster Recovery Plan / Business Continuity Plan) לצורך התאוששות מאירוע כשל או אסון והמשכיות עסקית מלאה לתהליכים העסקיים המרכזיים של הארגון. האתר יספק שירותי גיבוי באתר וגיבוי מרחוק, שירותי מחשוב ענן, שירותי בקרה ותפעול לפי דרישה ושירותי אצבע.

הדטה סנטר בפתח תקווה מצטרף לדטה סנטר בשטח של כ-6,000 מ"ר הפועל מלב איזור ההיי-טק של הרצליה פיתוח. בין החברות שמשתמשות בשירותי המתקן בהרצליה נמנות קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, כלל ביטוח, בית ההשקעות IBI, וכן חברות היי טק דוגמת אינפינידאט, ורוניס, זרטו, SolarEdge ו-DSP Group, חברות רב לאומיות, גופים ממשלתיים וארגונים רבים נוספים.

לדברי משה לסמן, מנכ"ל ומייסד גלובל דטה סנטר: "שוק הדטה סנטרים גדל בעוצמה גוברת, והכניסה של ארגוני hyperscalers מביאה לצמיחה חדשה בביקוש מצד לקוחות ארגוניים גדולים. לקראת פתיחת הדטה סנטר החדש בפתח תקווה, חתמנו על הסכמי שכירות ארוכי טווח עם חברות רב-לאומיות וישראליות, שיאכלסו במצטבר למעלה מ-80% משטח המתקן. אנחנו כבר נמצאים במגעים מתקדמים להקמת דטה סנטר שלישי שיספק את ביקוש השיא אותו אנחנו חווים".

גלובל דטה סנטר הוקמה ב-2013 על ידי משה לסמן בשיתוף ובגיבוי פיננסי של קבוצת ויולה וחברת ההשקעות גלנרוק של ליאון רקנאטי. לצד לסמן, שכיהן כמנהל חטיבת ה-Outsourcing ב-IBM ישראל וכמנהל HP Global Services בישראל, צוות ההנהלה של החברה כולל מנהלים מנוסים מחברות מובילות בשוק.

האזינו לשיחה עם משה לסמן מתוך תוכנית מס' 28 בפודקאסט שלנו:

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ענן

פורסם בתגיות: גלובל דטה סנטר