אוריינט גייסה 11 מיליון דולר

10 מאי, 2022

הפתרון של אוריינט מספק שירותי מיקום בתוך מבנים סגורים כמו חנויות קמעונאיות ומסייע להכווין את הלקוח במדויק אל המוצר המבוקש, ללא צורך בהתקנת חומרה בחנות. לאחרונה הכריזה על שיתופי פעולה עם גוגל ו-Instacart

[בתמונה: מייסדי החברה]

חברת אוריינט (Oriient), שפיתחה פתרון לשירותי מיקום בתוך מבנים, השלימה סבב גיוס A של 11 מיליון דולר בהובלת OurCrowd. לסבב הצטרפו קרן ההשקעות Regal Four של משפחת ברן, ומשקיעים מסבב הסיד ובהם F2 Venture Capital, NGN Partners ו-Future Energy Ventures. הסבב הנוכחי מביא את סך ההשקעה בסטארטאפ מאז הקמתו ל-16 מיליון דולר. בחודש שעבר הודיעה חברת גוגל (Google) כי בחרה בפתרון המיקרו-מיקום של אוריינט כחלק מחבילת שירותי הענן שהיא מספקת לקמעונאים.

הפתרון של אוריינט, אשר עושה שימוש בחיישן המגנטי המצוי בכל סמארטפון, מתבסס על מיפוי העיוותים הקלים שיוצרים מבנים גדולים בשדה המגנטי של כדור הארץ, עקב תכולת הברזל שבהם. הפתרון של החברה לומד את המבנה הפנימי של החלל על סמך אותם עיוותים מגנטיים, ומייצר מפה דינמית, בדומה לשירות המפות של גוגל, המסוגלת להכווין את המשתמש אל המוצר, החדר או הדלפק המבוקשים, ברמת דיוק של מטר אחד.

הפתרון של אוריינט אינו מצריך התקנת חומרה באתר. החברה מספקת שירות לרשתות קמעונאיות לצורך פיתוח יישומים מבוססי ניווט, כמו למשל הכוונת הלקוח לפי מוצר או לפי רשימת קניות. בנוסף, הפלטפורמה מספקת אנליטיקה מקיפה על התנהגות הצרכן בחנות, כדי ללמוד את דפוסי הקנייה והשיטוט של הלקוחות, לשפר את התצוגה ולהציע פרסומות ממוקדות. הפלטפורמה יודעת לזהות את זהות המוצרים בכל מדף על בסיס נתונים של סריקות ברקוד שמבצעים צרכנים באמצעות הסמרטפון.  

אוריינט, שהוקמה ב-2017 על ידי המנכ”ל מיקי בלטר וה-CTO עמירם פריש, השלימה את פיתוח הפתרון בשנה שעברה והחלה בחודשים האחרונים בחדירה המסחרית לשוק. לקוח משמעותי עליו הכריזה באחרונה הוא אפליקציית המשלוחים Instacart, שהכנסותיה ב-2020 נאמדו ב-1.5 מיליארד דולר. האפליקציה, שדומה במתכונתה לאפליקציית Wolt וזכתה כמותה לתנופה גדולה בעקבות מגפת הקורונה, מאפשרת לצרכנים להזמין משלוחי קניות מסופרמרקטים וחנויות מכולת. הטמעת הפתרון של אוריינט מאפשרת לאדם המבצע את המשלוח לאתר ביתר קלות ומהירות את המוצרים המבוקשים בהזמנה ובכך מקצר ומייעל את תהליך הליקוט.

[קרדיט צילום: שרון אלדר]

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות