יצרנית רכב הזמינה מאפולו יריעות סולאריות ב-33 מיליון דולר

11 מאי, 2022

היריעות הסולאריות שהיא פיתחה ישולבו החל משנת 2024 בדגמי רכב לאחר הייצור. בעבר דיווחה החברה על פיילוט עם אאודי מקבוצת פולקסוואגן

הסכם מסחרי ראשון לחברת אפולו פאואר (Apollo Power) מיקנעם בשוק הרכב העולמי. היום הודיעה החברה בדיווח לבורסה בתל-אביב כי חתמה על הסכם ארוך טווח עם קבוצת רכב אירופית, מהגדולות בעולם, לאספקת יריעות סולאריות שישולבו בדגמי רכב לאחר גמר הייצור (after market). באפולו מעריכים כי במסגרת ההסכם, שיחל ב-2024 למשך 10 שנים, היא תספק עשרות אלפי יריעות בשווי כולל של כ-33 מיליון דולר. החברה מתכוונת להקים קו ייצור ייעודי עבור הלקוח. מניית החברה מטפסת כ-10% בבורסת תל-אביב בעקבות ההודעה.

אפולו לא חשפה בהודעתה את זהות יצרנית הרכב, אך ראוי לציין כי באוגוסט 2020 חתמה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם יצרנית הרכב הגרמנית אאודי (Audi AG) לצורך בחינת שילוב הטכנולוגיה של אפולו בחלקי רכב של אאודי או של חברת רכב נוספת מקבוצת פולקסווגן, שאליה משתייכת אאודי. בנובמבר 2020 דיווחה גם על פיילוט עם תאגיד הרכב הסיני Geely, המחזיק בשליטה גם בוולוו.

חברת אפולו פאואר הוקמה בשנת 2014 על-בסיס טכנולוגיית יריעות סולאריות גמישות ונכנסה לבורסה בתל אביב בשנת 2017. המוצר מיועד  ליישומים בתחומי הסולאר הצף, הרכב ויישומים מנותקי-רשת. הודות לאלסטיות שלהן והמשקל הנמוך, ניתן לפרוס אותן בקלות גם על-גבי משטחים בלתי שטוחים, ועל-ידי כך לנצל מבנים ושטחים שלא ניתן להציב בהם פאנלים קשיחים וכבדים. החיסרון המרכזי של יריעות סולאריות גמישות נעוץ בעובדה שהנצילות שלהן עדיין נמוכה בהשוואה לפאנלים קשיחים.

ישנם בשוק סוגים שונים של יריעות סולאריות מחומרים שונים. אפולו פאוור רשמה מספר פטנטים על הטכנולוגיה שלה, אך טרם חשפה אותה במלואה, ולא את הרכב החומרים שממנו מורכבות היריעות. לדברי החברה, הנצילות של היריעות שלה הגיעה בשלב זה ל-16.75% – גבוה יחסית בהשוואה לפתרונות מתחרים – והמשקל הוא 0.5-2 ק”ג למ”ר. השימוש ביריעות גמישות מתאים במיוחד לתעשיית הרכב החשמלי וההיברידי, מאחר שמשקלן נמוך וניתן לפרוס אותן על כל פני השטח של הרכב, כמו הגג ומכסה המנוע, ולקבל מקור אנרגיה נוסף לרכב המאפשר להגדיל את טווח הנסיעה שלהן, או לחילופין לצמצם את נפח הסוללות. כמו-כן, בזכות האלסטיות הן עמידות בפני רעידות הנסיעה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , אנרגיה וסביבה , חדשות , קלינטק

פורסם בתגיות: אפולו פאואר