רמי וטלי שמואלי רכשו בחזרה את הבעלות על חברת RT מידי אירונאוטיקס

24 יולי, 2022

RT מייצרת בלוני תצפית למשימות אבטחה ותצפית. אירונאוטיקס החזיקה במחצית ממניות החברה. הסיבה: פער באסטרטגיה בעקבות מכירת אירונאוטיקס לרפאל

רמי שמואלי וטלי קוסברג-שמואלי, מייסדיי יצרנית בלוני התצפית RT מיבנה, החליטו לרכוש בחזרה את מניות החברה מידי קבוצת אירונאוטיקס (Aeronautics) ולהחזיק לבדם בבעלות מלאה על החברה. אירונאוטיקס רכשה ב-2008 כמחצית מהמניות ב-RT, בעוד רמי וטלי שמואלי החזיקו כל אחד בכרבע מהחברה. 

מ-RT נמסר כי המכירה נובעת מהחלטה משותפת של שתי החברות להפריד כוחות על רקע פער שנוצר בקו האסטרטגי של שתי החברות עם המכירה של אירונאוטיקס לחברת רפאל לפני כשנתיים. החברות ימישכו לשתף פעולה ברמה המסחרית.

RT פיתחה משפחה של 6 מערכות בלון, בשם Skystar, המתאימות למגוון משימות, החל ממשימות מודיעין ואבטחה מבצעיות, דרך הגנת גבולות, בטחון פנים, משימות משטרתיות ואבטחת אירועים אזרחיים. הן מגיעות בגדלים שונים ויכולות לשאת מגוון מטענים שונים, וביניהם מצלמות, מטע”דים, ציוד תקשורת, מודיעין ועוד. מערכות הבלון של RT מסוגלות לפעול בתנאי מזג אוויר ורוח קשים, ולהישאר באוויר עד 72 שעות ברצף. 

בלוני התצפית של חברת RT כבר צברו מיליוני שעות פעולה מבצעיות, והם פעילים כיום במדינות רבות ושונות ברחבי העולם. בין היתר, שימשו הבלונים של RT לאבטחת ביקורים של האפיפיור במדינות שונות בעולם וכן למשימות תצפית בגבול עזה במבצע “צוק איתן”. ב-2019 שימשו בלוני החברה גם לאבטחת אירועי האירוויזיון שנערך בישראל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מיזוגים ורכישות , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: RT , אירונאוטיקס , רמי שמואלי