ניתאי אשל מונה למנהל מרכז הפיתוח של יאהו! בישראל

25 יולי, 2022

חברת יאהו מעסיקה כ-150 עובדים במרכז פיתוח בתל אביב ובמרכז פיתוח בחיפה, שהוא המרכז היחיד שלה בעולם שבו מועסקים בעלי תארים מתקדמים מתחום מדעי המחשב

ניתאי אשל מונה למנהל מרכזי הפיתוח בישראל של חברת יאהו (yahoo!). אשל, בן 39, הצטרף לחברה בשנת 2014 בתפקידי פיתוח, ועבד ארבע שנים במטה החברה בקליפורניה. כיום הוא מוביל את קבוצת הפיתוח של Gemini, שהיא מערכת פרסום משולב תוכן שהחלה בשנת 2013 בתור יוזמה מקומית של מהנדסים במרכז הפיתוח של יאהו בתל אביב. כיום היא נחשבת לאחד ממנועי הצמיחה של החברה ואחראית להכנסות בהיקף של כמיליארד דולר בשנה.

אשל הוא בעל תואר ראשון בפיזיקה ובמדעי הקוגניציה מהאוניברסיטה העברית ובעל תואר שני במדעי המוח ממכון ויצמן למדע. את שירותו הצבאי ביצע כראש צוות וכמדען נתונים ביחידה טכנולוגית של חיל המודיעין. חברת יאהו מעסיקה כ-150 עובדים במרכז פיתוח בתל אביב ובמרכז פיתוח בחיפה, שהוא המרכז היחיד שלה בעולם שבו מועסקים בעלי תארים מתקדמים בתחום מדעי המחשב בנושאים כמו בינה מלאכותית, למידת מכונה, ביג דטה ועוד. המרכז בחיפה מתמקד במחקר, והמרכז בת אביב מתמקד בפיתוח ומעסיק בעיקר מהנדסים ומתכנתים המפתחים מוצרים בתחום הפרסום המקוון (Ad Tech), וידיאו, ועיבוד מידע.

חברת יאהו הוקמה בשנת 1994 והיתה אחת מחלוצות מנועי החיפוש הגדולים, אולם איבדה את הבכורה לחברות כמו גוגל ופייסבוק. היום היא מתמקדת בעיקר בתכנים ובפרסום מקוון. היא מוכרת כמפעילת אתרי החדשות הפופולריים Yahoo Sport, Yahoo Finance ו-Yahoo. בנוסף, היא מפעילה את אתרי הטכנולוגיה TechCrunch ו-Engadget. החברה נמצאת כיום בבעלות חברת ההשקעות האמריקאית Apollo Global Management, ומדווחת על כ-900 מיליון משתמשים מדי חודש.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות