רובוטיקן הדגימה לכידת רחפן באוויר ליד ירוחם

22 ספטמבר, 2022

החברה פיתחה רחפן אוטונומי הלוכד באמצעות רשת רחפנים עוינים ומפנה אותם למקום בטוח. בהדגמה השתתפו גם חברת מטריקס, עיריית ירוחם ונתיבי איילון. לפני שנה ביצעה החברה הדגמה למשרד ההגנה האמריקאי

חברת רובוטיקן (Robitican) מעומר, המפתחת רחפנים אוטונומיים למשימות ייעודיות, הודיעה כי ביצעה הדגמה מוצלחת של יכולותיו של הרחפן האוטונומי Goshawk של החברה, המיועד ללכוד באוויר רחפנים עוינים באמצעות רשת מיוחדת. ההדגמה בוצעה במתחם ניסוי ליד העיר ירוחם, בשיתוף חברת מטריקס, עיריית ירוחם ונתיבי ישראל.

במסגרת ההדגמה נבחן תרחיש שבו רחפן חורג ממסלול הטיסה המאושר ועומד לחדור למרחב האווירי של העיר ירוחם ולהוות איום על האוכלוסיה. לאחר זיהוי המטרה על ידי מערכות המכ”ם של המרחב, הרחפן של רובוטיקן מבצע את משימתו באופן אוטונומי לחלוטין, מההמראה ועד הנחיתה. ה-Goshawk לוכד את הרחפן באמצעות רשת ומפנה אותו בשלמותו לאזור בטוח, ללא נזק אגבי.בהדגמה שבוצעה הצליח הרחפן של רובוטיקן ללכוד את הרחפן התועה לפני שחדר למרחב של ירוחם.

לפני כשנה ביצעה החברה הדגמה דומה בפני מחלקת IWTSD (Irregular Warfare Technical Support Directorate) של משרד ההגנה, אשר תפקידה לבחון טכנולוגיות ואמצעים להתמודדות מול איומים משתנים. באותה הדגמה נבחנו גם תרחישים מורכבים כמו מרדף אחר רחפן עוין ועימות חזיתי.

ה-Goshawk הוא רחפן אוטונומי אשר מסוגל ללכוד רחפנים עוינים באוויר באמצעות רשת מיוחדת. ה-Goshawk מתממשק למערכות ההגנה האוויריות וממריא אוטומטית למשימה מתוך “קן” קרקעי שכולל שני לוכדי רחפנים. בניגוד לאמצעים אחרים, כמו יירוט בנשק חם או שיבוש אות ה-GPS, ה-Goshawk מנטרל את הרחפן בשלמותו ומבלי להפילו. לאחר שהוא לוכד את הרחפן העוין ברשתו הוא מפנה אותו לאזור בטוח, מה שמונע נזק אגבי שעשוי להיגרם מנפילת הרחפן וגם מאפשר לבחון ולחקור את רחפן האויב. לדברי החברה, ה-Goshawk ביצע עד כה כ-700 יירוטים אוויריים מתועדים של רחפנים באוויר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , רובוטיקה , רחפנים

פורסם בתגיות: ירוחם , מטריקס , רובוטיקן