ננוקס מחקה 36.5 מיליון דולר משווייה של זברה מדיקל

12 מרץ, 2023

ננוקס רכשה את זברה מדיקל באוגוסט 2021. המחיקה מתבצעת על רקע הכרה בכך שייקח זמן רב יותר עד שהפעילות העסקית של זברה תייצר הכנסות משמעותיות. בתוך כך, ננוקס התקינה מערכת רנטגן ראשונה בגאנה

חברת ננוקס (NanoX) מנווה-אילן עשתה את הצעד הראשון במסחור מערכת הרנטגן שפיתחה, NanoX ARC, המתבססת על מקור קרינת X דיגיטלי. החברה התקינה באחרונה מערכת ראשונה בבית החולים האוניברסיטאי של גאנה (UGMC), הממוקם בעיר הבירה אקרה – כך עדכנה החברה עם פרסום הדו"ח השנתי בסוף השבוע. זהו אחד המרכזים הרפואיים המתקדמים במדינה. בשלב זה, צוות בית החולים עובר הדרכה בבמערכת, ולאחר קבלת אישור מהרגולטור המקומי יחלו לעשות בה שימוש קליני.

ננוקס שלחה ברבעון האחרון מערכת נוספת גם לניגריה, והיא ממתינה גם שם לאישור רגולטורי. אפריקה היא שוק יעד ראשוני עבור ננוקס, וזאת מאחר שעלותה הנמוכה של המערכת, בהשוואה למערכות רנטגן ו-CT מסורתיות, מאפשרת גם למקומות מעוטי יכולת לזכות בגישה לשירותי דימות רפואיים.

בחזית הרגולטורית בארצות הברית, ננוקס הגישה בחודש ספטמבר האחרון בקשה לאישור שיווק (טופס 510k) המערכת בארצות הברית, ונראה כי תשובת ה-FDA צפויה בקרוב. במקביל, החברה גם מקדמת את הליך אישור המערכת גם באירופה (סימן CE). עם זאת, בחברה מעדכנים כי חל עיכוב בתהליך בשל עומס חריג שיש בימים אלה על הרגולטור האירופי.

זברה מדיקל שווה פחות משציפו

הכנסותיה של ננוקס ברבעון הרביעי הסתכמו ב-2.1 מיליון דולר, וב-6.8 מיליון דולר בשנת 2022 כולה. ההפסד הנקי שרשמה החברה ברבעון הרביעי הסתכם ב-44.8 מיליון דולר. הסכום הגבוה נובע ממחיקה בסך 36.5 מיליון דולר שביצעה החברה בשווי של חטיבת פתרונות ה-AI, שמתבססת על הרכישה של חברת זברה מדיקל.

ננוקס רכשה את זברה מדיקל באוגוסט 2021, בתמורה למקדמה של כ-100 מיליון דולר במניות החברה, ועוד סכום נוסף של עד 100 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך מסחריות. בננוקס הסבירו כי הערכה מחודשת שביצעו הובילה למסקנה כי ייקח זמן רב יותר מכפי ששוער בתחילה עד שחטיבת ה-AI תייצר הכנסות משמעותיות, ועל כן היא מבצעת מרצונה הטוב את המחיקה.

ננוקס פיתחה מכשיר דימות המבוסס על ייצור קרני רנטגן באמצעות רכיב MEMS במקום באמצעות מנורת להט, שחימומה מביא לפליטה של אלקטרונים. המערכת “הקרה” של ננוקס מהווה שינוי פרדיגמה לעומת מערכות הדימות ה”חמות”. להערכת החברה, הטכנולוגיה החדשה תאפשר לייצר מערכות דימות ניידות ונגישות יותר במחיר נמוך יותר בהשוואה למערכות אחרות בשוק ובמודל שירות (MSAAS).

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות