עסקת ענק: סטרטסיס רוכשת את חברת Desktop Metal

25 מאי, 2023

היקף העסקה נאמד בכ-1.8 מיליארד דולר. תבוצע באמצעות החלפת מניות. מנכ"ל דסקטופ ישמש כיו"ר החברה הממוזגת. צפויה להגיע להכנסות של כ-1.1 מיליארד דולר ב-2025

בתמונה למעלה: מנכ”ל סטרטסיס יואב זייף, ומדפסת H350 תעשייתית של החברה

חברת סטרטסיס (Stratasys) חתמה על הסכם למיזוג באמצעות החלפת מניות עם חברת דסקטופ מטאל (Desktop Metal) ממסצ'וסטס, ארה"ב, בעסקה שהיקפה נאמד בכ-1.8 מיליארד דולר. העסקה נועדה לשלב בין המומחיות של סטרטסיס בייצור מיידי מבוסס פולימרים, עם ציוד הייצור מתוצרת דסקטופ מטאל, במטרה לספק פתרונות מלאים לייצור תעשייתי תוספי (Additive Manufacturing) בפולימרים, חומרים קרמיים ומתכות.

בשוק המניות, התגובה לפי שעה מתונה למדי: גם מניית סטרטסיס וגם זו של דסקטופ מטאל נסחרו במהלך יום המסחר בארה"ב בירידות קלות. המיזוג יושלם, להערכת החברות, ברבעון הרביעי, בכפוף לאישורים הנדרשים. על-פי הסכם המיזוג שאושר על-ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, המיזוג יתבצע לפי שווי מניית דסקטופ מטאל של 1.88 דולר. עם השלמת העיסקה, בעלי המניות של סטרטסיס יחזיקו ב-59% ממניות החברה המאוחדת, ובעלי המניות של דסקטופ מטאל יחזיקו ב-49% מהמניות.

מנכ"ל סטרטסיס, ד"ר יואב זייף, ימשיך לנהל את החברה, כאשר מנכ"ל דסקטופ מטאל הנוכחי, ריק פולופ, ישמש כיו"ר הדירקטוריון, שיורכב שווה-בשווה מנציגים של סטרטסיס ושל דסקטופ מטאל. היו"ר הנוכחי של סטרטסיס, דב עופר, ישמש כדירקטור עצמאי. בהודעה המשותפת העריכו שתי החברות כי החברה הממוזגת תהיה אחת המובילות בתעשייה, וכי הכנסותיה יגיעו להיקף של כ-1.1 מיליארד דולר בשנת 2025. עוד העריכו, שהשימוש הגובר במדפסות תלת-מימד בתחום הייצור יוביל לצמיחה של השוק כולו להיקף של כ-100 מיליארד דולר עד לשנת 2032.

מדפסת P-50 של דסקטופ מטאל לייצור מיידי של חלקי מתכת תעשייתיים
מדפסת P-50 של דסקטופ מטאל לייצור מיידי של חלקי מתכת תעשייתיים

בניית ענקית ייצור AM תעשייתי

הפורטפוליו המשולב של שתי החברות ימצב את סטרטסיס בעמדה טובה בשוק לנצל את המגמה הזו, כאשר להערכתה, יותר מ-50% מהכנסותיה החברה הממוזגת יגיעו מייצור מוצרים סופיים וייצור תעשייתי המוני. כבר היום יש לשתי החברות כמה לקוחות תעשייתיים בעלי פרופיל גבוה מאוד: בתחום התעופה הן עובדות עם רייתאון, לוקהיד מרטין ו-SpaceX, בתחום הרכב הן עובדות עם טויוטה, טסלה, קונטיננטל ורנו, בתחום התעשייתי הן עובדות עם סימנס, קטרפילר, GE, LG, בוש ועוד.

בתחום הרפואי הן עובדות עם חברות דוגמת מדטרקוניקס ובוסטון סיינטיפיק, ובתחום הייצור של ומצרים צרכניים סופיים הן עובדות עם אמזון, אדידס, BOSE ועוד. בקופת המזומנים של החברה הממוזגת יש, נכון לסוף הרבעון, כ-437 מיליון דולר. המיזוג יוביל לחיסכון של כ-50 מיליון דולר בהוצאות עד 2025, כתוצאה מהסינרגיה של מערכי השיווק והמכירות, האדמיניסטרציה ושרשרת האספקה. המיזג מייצר את צוות המו"פ הגדול בתעשייה – הכולל כ-800 חוקרים ואנשי פיתוח וקניין רוחני בהיקף של כ-3,400 פטנטים רשומים או בהליכי רישום.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: 3D-Printing , חדשות , מיזוגים ורכישות

פורסם בתגיות: Desktop Metal , סטרטסיס