מכירות יוניטרוניקס צמחו בכ-36% לכ-212 מיליון שקל

20 מרץ, 2024

החברה הסבירה שהיא חייבת להתבסס על חדשנות, מכיוון שהמתחרות העיקריות שלה הן חברות גדולות דוגמת ABB, סימנס, מיצובישי, שניידר אלקטריק ורוקוול קולינס

בשנת 2023 צמחו המכירות של חברת יוניטרוניקס (Unitronics) מקרית שדה התעופה בלוד והסתכמו בכ0211.7 מיליון שקל, בהשוואהל מכירות של כ-155.5 מיליון שקל בשנת 2022. החברה הסבירה את הצמיחה בעלייה בביקושים למוצריה ובהתחזקות הדולר והאירו ביחס לשקל. יוניטרוניקס נמצאת בשליטת קרן פימי (31.5%) והיו"ר חיים שני (13.8%). היא עוסקת בפיתוח וייצור בקרים מיתכנתים המשלבים פנל הפעלה (לוח מקשים ותצוגה) וקישוריות לאינטרנט, אינטרה-נט ולטלפונים סלולריים; יחידות הרחבה חיצוניות ותוכנות לבקרים, בקרי סרוו ולאחרונה היא גם החלה לספק פלטפורמת שירותי ענן (SaaS) לשימוש בבקרים.

בשור הבקרים היא פועלת בשלושה מגזרים עיקריים: ננו-בקרים (Nano PLC), מיקרו-בקרים (Micro PLC או Compact PLC), ובקרים בינוניים המכונים גם בקרים מודולריים (Modular PLC). השוק שלה הוא בעל צמיחה יציבה, למעט בשנת 2020 שבה הוא נפגע עקב משבר הקורונה. להערכת חברת Mordor Intelligence, השוק העולמי של בקרים מיתכנתים לוגיים צומח בקצב יציב של כ-4.2% בשנה, וצפוי לצמוח מהיקף של כ-12.8 מיליארד דולר ב-2024 להיקף של כ-15.1 מיליארד דולר ב-2029.

הוצאות המו"פ של החברה נמצאות בצמיחה עקבית, והסתכמו בשנת 2023 בכ-13.2 מיליון שקל. בדו"ח השנתי החברה הסבירה שהיא חייבת להתבסס על חדשנות טכנולוגית, מכיוון שהמתחרות העיקריות שלה הן חברות גלובליות גדולות ובעלות משאבים רבים, דוגמת ABB, סימנס, מיצובישי, שניידר אלקטריק ורוקוול קולינס. הייצור של הכרטיסים והמארזים מבצע אצל קבלני משנה, בעיקר חברת פי.סי.בי טכנולוגיות המבצעת את רוב עבודות ההשמה עבורה, כאשר ההרכבה הסופית והבדיקות מתבצעים במתקני החברה באירפורט סיטי. החברה מעסיקה כ-160 עובדים ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-447.6 מיליון שקל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: PLC , בקרים מיתכנתים , יוניטרוניקס