רנסאס הכריזה על משפחת מיקרו-בקרים מבוססי RISC-V

8 אפריל, 2024

סדרת ה-MCU החדשה, R9A02G021, היא המוצר הראשון אשר מתבסס על מעבד ה-RISC-V שקיומו נחשף לראשונה בנובמבר 2023, ואשר מתוכנן להריץ את המוצרים של רנסאס לאורך מספר שנים.

חברת רנסאס היפנית (Renesas) הכריזה על המיקרו-מעבד (MCU) 32 ביט ליישומים כלליים הראשון שלה בארכיטקטורת RISC-V, המבוסס על ליבת מעבד CPU שהחברה פיתחה. סדרת ה-MCU החדשה, R9A02G021, היא המוצר הראשון אשר מתבסס על מעבד ה-RISC-V שקיומו נחשף לראשונה בנובמבר 2023. מדובר במעבד 32 ביט אשר מיועד לשיבוץ בתוך מוצרים של החברה, כמו מיקרו-בקרים (שהיום מבוססים על מעבדי ARM), כמעבד עזר או מעבד משנה במערכות על-גבי שבב (SoC) ואיפלו כמעבד המוטמע בתוך רכיבי מדף שונים. הגדרה הרומזת על כך שהחברה עשויה למכור אותו גם במתכונת של מודול קניין רוחני (IP).

משפחת המיקרו-מעבדים החדשה מוגדרת כמשפחה ליישומים כללייים, ומיועדת למגוון יישומים: מוצרי צריכה, אבזרי IoT, מערכות רפואיות וציוד תעשייתי. רנסאס הודיעה שהוא יגיע לשוק עם סביבת הפיתוח Renesas e² studio הסטנדרטית של החברה. המיקרו-בקר עובד במתח של 1.6V-5.5V, במהירות שעון של 48MHz וכולל זכרונות פלאש ו-SRAM.

במצב המתנה צריכת הזרם שלו היא 0.3µA בלבד. המיקרו-בקר זמין בשוק החל מהחודש. ראוי לציין שזה לא מוצר ה-RISC-V הראשון של החברה. עד היום היא הוציאה לשוק מספר מעבדים המבוססים על ליבות RISC-V של חברת Andes. משפחת R9A02G021 מייצגת מעבר של החברה לשימוש ב-CPU שלה, אשר מתוכנן להריץ את המוצרים של רנסאס לאורך מספר שנים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: MCU/MPU , חדשות , סמיקונדקטורס , רכיבים , רכיבים ופתרונות אלקטרוניים

פורסם בתגיות: רנסאס