כנפית ורפאל חנכו חטיבה עסקית לשירותי הדפסת חלקי מתכת

19 מאי, 2024

מיזם Kanfit AM יספק שירותי הדפסה במתכת לתעשיות הבטחוניות והרפואיות, וישרת גם את רפאל, המחזיקה ב-50% ממניות כנפית. "צעד גדול עבר התעשייה"

בתמונה למעלה: מדפסת SLM 280 להדפסת חלקי אלומיום תעופתיים במפעל כנפית. מקור: כנפית

חברת כנפית (Kanfit) מנוף הגליל, וחברת רפאל (Rafael Defense Systems), הכריזו על מיזם עסקי משותף בשם Kanfit AM אשר יספק שירותי ייצור תוספתי של חלקי מתכת עבור מערכות צבאיות ומערכות מכשור רפואי והדנטלי. במסגרת זו, חנכו החברות אולם ייצור ייעודי במתחם כנפית באזור התעשייה ציפורית שבגליל, והוא כולל מערך של מדפסות תלת-מימד במתכת של יצרניות כגון EOS ו-Nikkon SLM. החברה מצויה בתהליכי הצטיידות של מדפסות נוספות.

לצד לקוחות חיצוניים, מתקן הייצור ישרת גם את רפאל. בראש המיזם החדש יעמוד צחי שטמלר, מייסד-שותף ו-CTO של חברת Kanfit 3D, חברה-אחות של כנפית שהוקמה ב-2016 ומספקת שירותי תכנון וייצור בתלת מימד. לדברי החברות, מדובר במתקן הגדול ביותר בישראל לייצור תוספתי תעשייתי של חלקי מתכת, אשר יציע רמה גבוהה של מהירות, דיוק וגמישות בייצור.

"באמצעות שימוש בטכנולוגיות של ייצור תוספתי, השותפות תאפשר לצמצם באופן דרמטי את זמני הייצור, לשלוט בהוצאות ולשפר משמעותית את האיכות ורמת הדיוק של המוצרים". מנכ"ל כנפית, אבי דנון, אמר כי "מדובר בצעד גדול לא רק עבור כנפית ורפאל, אלא עבור התעשייה הישראלית כולה".

חברת כנפית הוקמה בשנת 1986 על-ידי הטכנולוג הראשי שי פיין, לאחר שהיה אחראי על תוכנית ייצור החלקים של אלביט עבור ה-F-16. החברה מתמחה באספקת שירותי ייצור של חלקי מתכת, תבניות עבור ייצור פלסטיקה המוני ומבנים עשויים מחומרים מרוכבים ומתכות עבור התעשייה הצבאית, תעשיית התעופה והתעשיה הרפואית. בין לקוחותיה: אלביט מערכות, התעשייה האווירית רפאל וחיל האוויר.

בשנת 2019 רכשה רפאל כ-50% מחברת כנפית תמורת סכום המוערך בעשרות מיליוני שקלים. כלומר, רפאל אינה בעלת השליטה בכנפית וזו נחשבת עדיין חברה פרטית. ב-2019 גם עברה כנפית למטה חדש באזור התעשייה בציפורית, המשתרע על פני 11 אלף מ"ר. בשנת 2021 דיווחה חברת מאסיבית הישראלית, כי כנפית רכשה ממנה מדפסת מדגם "מאסיבית 10000", אשר מיועדת לייצור תבניות בקנה מידה גדול עבור ייצור חלקים מחומרים מרוכבים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: הדפסת תלת-מימד , כנפית , רפאל