עין שלישית קיבלה הזמנה ביטחונית בהיקף 15 מיליון שקל

20 מאי, 2024

פיתחה מערכת איתור רחפנים ממרחק של עד 1.5 ק"מ המבוססת על מצלמה תרמית ותוכנת זיהוי איומים. הפרוייקט עשוי לצמוח להיקף כולל של כ-30 מיליון שקל

בתמונה למעלה: מערכת איתור הרחפנים מדוזה. מזהה איומים ביום ובלילה

חברת עין שלישית מערכות (Thirdeye Systems) מנתניה זכתה במכרז של לקוח ביטחוני גדול בהיקף של 15 מיליון שקל לפחות. החברה דיווחה היום (ב') שההיקף הסופי של ייקבע בהתאם להזמנות שיבוצעו בפועל על-ידי הלקוח ובדרישות לשינויים בביצועי המערכת, כאשר ההיקף הכולל של ההזמנה עשוי להסתכם בסכום כפול, כלומר עד כ-30 מיליון שקל. ראוי לציין שמדובר בהזמנות ענק מבחינת החברה, אשר מכירותיה בשנת 2023 כולה הסתכמו בכ-14.8 מיליון שקל – בעקבות צמיחה של כ-50% במכירות בהשפעת המלחמה בעזה.

חברת עין שלישית הוקמה לפני 14 שנה על-ידי המנכ"ל ליאור סגל, הטכנולוג הראשי יואל מוטולה ומנהל המוצרים גיל ברק. בשלב הראשון החברה פיתחה מצלמה תרמית לשימוש בלוחמה בתוך מבנים, על סמך צורך שהמייסדים איתרו במהלך שירותם הצבאי כלוחמים. בשנת 2015 היא נכנסה עם הטכנולוגיה שלה לשוק הרחפנים, ובשנים האחרונות היא מתאימה את הטכנולוגיה לאיתור רחפנים לצורך מערכות הגנה בפני רחפנים. מערכת מדוזה (Meduza) החדשה סורקת את הרקיע ומאתרת רחפנים ממרחק של עד 1.5 ק"מ. התמונות מנותחות באמצעות תוכנת aEYE C2 של החברה, ומספקת התראה בזמן אמת.

המערכת היא פאסיבית לחלוטין, ניידת, ומזהה רחפנים גם על-גבי רקע מורכב גם מתחת לקו האופק, ולא רק על רקע השמיים. היא יכולה לשמש כתחליף למכ"ם או לפעול לצד מערכות מכ"ם ומערכות גילוי אחרות. בגרסה המשודרגת, Meduza vEYE,  היא מאפשרת גילוי רחפנים בערוצי יום ולילה בגלאים מקוררים ולא מקוררים. החברה שילבה בה מערכות בינה מלאכותית לגילוי אוטומטי של מטרות שונות. מערכת vEYE צברה ניסיון רב במלחמת חרבות ברזל.

החברה השקיעה משאבים רבים בפיתוח המערכת ומערכות משלימות נוספות. במהלך 2023 היא השקיעה כ-6.7 מיליון שקל במו"פ. המאמץ המרכזי היה בתחום מערכות מדוזה, שבפיתוחן הושקעו כ-2.3 מיליון שקל. בחודש מרץ 2024 דיווח המנכ"ל סגל למשקיעים שהמעבר מפיתוח לייצור במחצית השנייה של 2023 הביא לשיפור של 65% ברווח הגולמי ומעבר של החברה לריווחיות. בין לקוחותיה: אלביט, התעשייה האווירית, אירונאוטיקס, צבא ארה"ב ועוד. ראוי לציין שתחזית המכירות של החברה מחודש מרץ 2024 (בגרף למעלה) לא כוללת את הזכייה האחרונה בהיקף של 15-30 מיליון שקל

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אלקטרואופטיקה , חדשות , מלחמה 2023 , ראיית מכונה , רחפנים , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: Thirdeye , עין שלישית , רחפנים