חברת Attis ממושב חניאל חשפה כטב"ם VTOL

19 יוני, 2024

החברה תכננה להשיק אותו בתערוכת הנשק יורוסאטורי המתקיימת בימים אלה בצרפת, אולם לאחר שממשלת צרפת אסרה על השתתפות חברות ישראליות בתערוכה, החברה החליטה לבצע השקה שקטה של הכטב"ם

חברת Attis ממושב חניאל שליד נתניה חשפה כטב"ם המראה ונחיתה אנכיים (VTOL) מדגם ROC VTOL UAS המיועד ליישומים אזרחיים וצבאיים. החברה תכננה להשיק אותו בתערוכת הנשק יורוסאטורי המתקיימת בימים אלה בצרפת, אולם לאחר שממשלת צרפת אסרה על השתתפות חברות ישראליות בתערוכה, החברה החליטה לבצע השקה שקטה של כלי הטיס, ופתחה עבורו עמוד אינטרנט ייעודי בשם ROC Multi Mission VTOL UAS. מדובר בכלי טיס הברידי, הכולל מדחפים להמראה ונחיתה אנכיים המונעים באמצעות מנועים חשמליים, ובמדחף טיסה אחורי המונע באמצעות מנוע בעירה פנימית.

הכלי מיועד לפריסה מהירה ישירות מתוך הרכב הנושא אותו. הוא יכול לשאת מטעד במשקל של עד 40 ק"ג, לשהות באוויר 20 שעות ברציפות ולהגיע לטווח טיסה של כ-150 ק"מ ולמהירות שיוט של כ-90 קמ"ש. מנהל השיווק בחברה, ערן בן ארי, סיפר ל-Techtime שהמטוס מיועד לפעול גם במרחב אזרחי וגם במרחב צבאי. "המיוחד בכלי הזה נעוץ בעובדה שהוא כלי ברמת הביניים. יש מעט מאוד כלים בקטגוריה הזו – רוב המוצרים בשוק הם או קטנים מאוד או גדולים מאוד".

חברת Attis הוקמה בשנת 2021 כחברת שירותים בתחום ההפעלה והפיתוח של כלי טיס בלתי מאויישים. היא מספקת שירותי תפעול, הטסה ורישוי של כלי טיס. במקביל, היא מבצעת הכשרות של מפעילי ציי רחפנים וכטב"מים. בין השאר היא השתתפה בפיתוח גרסה חדשה של מל"ט עבור יצרנית כטב"מים ישראלית גדולה. מודל הפעילות של החברה התבסס על הרעיון שהשירותים יממנו את פיתוח הפלטפורמה של החברה עצמה. כיום היא נמצאת בשלבי גיוס הון.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , רחפנים , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: Attis , כטב"ם