ויזאייר תכננה שבב לאותות מעורבים במערכות Encounter ו-Virtuoso של Cadence

16 ספטמבר, 2010

חברת Wisair השלימה לאחרונה פיתוח של שבב תקשורת לאותות מעורבים בעזרת כלי התכנון והסימולציה Encounter ו-Virtuoso של קיידנס. הדבר הושג בזכות שיתוף פעולה בין החברות בשנים האחרונות, אשר היקפו העסקי נאמד ביותר מ-10 מיליון שקל. ויזאייר בחרה בכלים של קיידנס כדי לתמודד עם הצורך לשלב על גבי פיסת סיליקון אחת, אלמנטים דיגיטליים בקצב גבוה, אלמנטים אנלוגיים ותקשורת אלחוטית ברוחב פס של 3-10GHz. כל המרכיבים שולבו על-גבי פיסת סיליקון אחת המיוצרת בתהליך CMOS סטנדרטי.

דוד יעיש, מנכ"ל ויזאייר, אמר שהשימוש בתוכנות Virtuoso Analog Design Environment ,Virtuoso Multimode Simulation הכולל יכולות RF, ו-Virtuoso Layout Suite, לצד תוכנת Encounter Digital Implementation למרכיב הדיגיטלי, איפשרו שילוב כל המעגלים בשבב יחיד. "המתחרים לא הצליחו לשלב את החלקים הדיגיטליים, האנלוגיים והרדיו לפיסה אחת, ונותרו עם שני שבבים נפרדים. "שבב בודד מקטין משמעותית את עלות הרכיב ואת עלות המוצר הסופי, ומעניק לנו הזדמנות להרחיב את שוק הפתרונות מבוססי USB אלחוטי שלנו לסגמנטים נוספים בשוק המחשבים הניידים ומוצרי הצריכה האלקטרוניים".

משה זלצברג, מנכ"ל קיידנס ישראל, אמר שהחברה שמחה לשתף פעולה עם חברות פורצות דרך כדוגמת ויזאייר, בהתמודדות בעיות התכנון המתרבות והאצת זמן היציאה לשוק של שבבים מורכבים ואיכותיים. ויזאייר היא חברת מוליכים למחצה הפועלת במתכונת FABLESS המספקת פתרונות Ultra Wideband ו-USB אלחוטי המבוססים על שבב CMOS יחיד. רכיבים אלה משמשים ליישומים דוגמת חיבור אלחוטי בין מחשב נייד לטלוויזיה ועגינה אלחוטית של מחשבים ניידים. בין לקוחותיה של ויזאייר נמנות חברות כמו Fujitsu, XEL ו-InFocus.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , סמיקונדקטורס