אורקל רכשה בבורסה 10% ממניות מלאנוקס

28 אוקטובר, 2010

ביצעה רכישה בהיקף של 72 מיליון דולר במטרה "לחזק את הקשרים בין שתי החברות". לארי אליסון, מנכ"ל אורקל: "ההשקעה שלנו מבוססת על האמונה בטכנולוגיית InfiniBand ובצוות הניהולי של מלאנוקס"

לארי אליסון
לארי אליסון, מנכ"ל אורקל

השמועות שהסתובבו לאחרונה בתעשייה, שלפיהן חברת מלאנוקס (Mellanox) הישראלית מהווה יעד לרכישה עבור חברת אורקל, התבררו כנכונות רק בחלקן. אתמול פרסמו שתי החברות הודעה משותפת שבה נמסר כי חברת אורקל כי רכשה בשוק הפתוח 10.2%  ממניות מלאנוקס בבורסה. מלאנוקס נסחרת בבורסת נסד"ק לפי שווי שוק של 717 מיליון דולר, כך שמדובר בהשקעה של כ-72 מיליון דולר.

בהודעה מסרה אורקל כי "לקשר הדוק וידידותי עם מלאנוקס יש חשיבות קריטית עבור אורקל.  ההשקעה בוצעה כדי לחזק את התאימות בחזון של שתי החברות ולהגביר את מאמצי שיתוף הפעולה בין השתיים".  שתי החברות שיתפו פעולה בתחומים רבים. בין השאר, שיתוף פעולה אסטרטגי ביניהן איפשר לשלב את מתגי מלאנוקס במערכות Exadata ו-Exalogic של אורקל, וכיום מלאנוקס מתכננת להמשיך את תמיכתה במערכת ההפעלה Solaris של אורקל (לשעבר של סאן מיקרוסיסטמס).

בהודעה המשותפת מבהירה מלאנוקס כי למרות ההשקעה של אורקל, קשריה עם חברות אחרות לא ייפגעו, והיא תמשיך לעבוד כבעבר עם חברות כמו Dell, HP, IBM ואחרות, המשתמשות בפתרונות InfiniBand למארג התקשורת של מרכזי הנתונים שלהן.  מנכ"ל מלאנוקס, אייל וולדמן, אמר ששיתוף הפעולה ההדוק של מלאנוקס עם סאן מיקרוסיסטמס החל לפני כ-8 שנים, וממשיך כעת עם אורקל, אשר רכשה את סאן. מנכ"ל אורקל, לארי אליסון, אמר שטכנולוגיית InfiniBand היא היעילה, המהירה והטובה ביותר למיתוג מרכזי נתונים ארגוניים.

"מלאנוקס אחראית רבות לכך של- InfiniBand יש יתרון גדול מאוד על-פני טכנולוגיית איתרנט. ההשקעה שלנו מבוססת על האמונה בטכנולוגיית InfiniBand ובצוות הניהול של מלאנוקס".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תקשורת