אינטל ויבמ הקימו בפתח-תקווה מרכז המחשת והסמכת פתרונות ענן

19 מאי, 2011

המרכז הוקם בהשקעה של כחצי מיליון דולר. הוא כולל מחשבים מקבילים iDataplex, שרתי להב BladeCenter, שרתי eX5 ופתרונות Infiniband של מלאנוקס הישראלית. הוא ישמש שותפים עסקיים ומפתחים מישראל ומחו"ל

החברות יבמ ואינטל הקימו מרכז חדשנות ליישומי מחשוב ענן ומחשוב מקבילי מסיבי (HPC) בבית יבמ בפתח תקווה. המרכז הוקם בהשקעה ראשונית של כחצי מיליון דולר. פרוייקט ההקמה נוהל על-ידי נועם רוזן, מנהל יחידת שרתיSystem x  ביבמ ישראל.

המרכז ישמש להצגת טכנולוגיות חדשות, ביצוע  ניסויים השוואתיים, בדיקת תוכנות והסמכת מערכות. הוא יעמוד לרשות מפתחי תוכנה עצמאיים (ISV) ושותפים עסקיים של יבמ מישראל ומחו"ל.

תשתית המחשבים במרכז החדש מבוססת על הטכנולוגיות של יבמ ושל אינטל. היא כוללת מערכות עיבוד מקבילי iDataplex, שרתי להב  BladeCenter, שרתי eX5 של יבמ המצויידים בדור החדש של מעבדי Westmere של אינטל, ומערכות תקשורת של יבמ ושל חברת מלאנוקס הישראלית בתקני Infiniband ו- 10Gb.

מנכ"ל יבמ ישראל, מאיר ניסנסון, אמר כי שיתוף הפעולה בין יבמ ובין אינטל בהקמת מרכז החדשנות, יתרום לשוק הישראלי ולתעשיי הייצוא הישראלית. "המרכז מכניס את תעשיית טכנולוגיות המידע הישראלית לעידן חדש", אמר.

מנכ"ל אינטל סמיקונדקטורס ישראל, סיני ברקת, אמר שתופעת הענן יוצרת דרישה גוברת לשרתים מבוססי אינטל, "מעבר לעלייה הרגילה בביקושים". בראיין האמל, סגן נשיא ביבמ וראש ראש קבוצת המערכות הטכנולוגיות ביבמ אירופה, הגיע לארץ להשתתף בטקס פתיחת המרכז. לדבריו, "הקמת המרכז משקפת את ההשקעה של אינטל ויבמ במחשוב ענן, את מערכת הקשרים האסטרטגיים שלהן, ומחוייבותן לשוק הישראלי".

IBM Intel Mellanox Cloud Center Israelבתמונה למעלה מימין לשמאל: סיני ברקת , מנכ"ל אינטל סמיקונדקטורס בישראל , בראיין האמל  סגן נשיא ביבמ אירופה העומד בראש קבוצת המערכות , מאיר ניסנסון מנכ"ל יבמ ישראל , קתלין מורוסנו מנהל השיווק ומכירות שותפים עסקיים אזורי באינטל, מסימו דונטי מנהל חטיבת שרתי X ביבמ אירופה

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מחשבים ומערכות משובצות