שריפה הרסה את קו הייצור ב'מעגלי מלתא': המפעל יושבת לשנה

23 מאי, 2011

השריפה גרמה לנזק גדול מאוד בציוד וכמעט כל קו הייצור יצא מכלל פעולה. בפברואר 2011 רכשה פיסיבי את המפעל ב-50 מיליון שקל. החברה החלה לבקש הצעות מחיר להקמת קו ייצור חדש. על-פי ההערכות השיקום יימשך כשנה. מנכ"ל החברה: "הלב נשבר"

בפברואר 2011 רכשה פיסיבי את המפעל ב-50 מיליון שקל. החברה החלה לבקש הצעות מחיר להקמת קו ייצור חדש

השריפה שפרצה לפני שבועיים במפעל ייצור המעגלים המודפסים מעגלי מלתא הנמצא בבעלות פיסיבי טכנולוגיות, הרסה לחלוטין את קו הייצור והשביתה את המפעל למשך שנה.

השריפה פרצה ביום העצמאות (10 למאי) בערב. השריפה גרמה לנזק גדול מאוד בציוד וכמעט כל קו הייצור יצא מכלל פעולה.

קו הייצור נהרס

מנכ"ל פיסיבי טכנולוגיות, מנשה אהרוני, מסר ל-Techtime, שהשריפה גרמה לנזק רציני ולנזק בכל ריצפת הייצור. "כעת אנחנו עוסקים בפינוי ובניקוי המיתחם. הקמנו צוותי שיקום הפועלים מול חברת הביטוח ובמקביל עוסקים בשיקום המפעל. הם החלו לעסוק בהגדרת ואיפיון הציוד שנרכוש לצורך שיקום המפעל ובשליחת בקשות הצעות מחיר עבור בנייה מחדש של קו הייצור".

להערכתו, תידרש כשנה עד להשלמת תהליכי השיקום. למעשה, מדובר בהקמה מחדש של מפעל לייצור מעגלים מודפסים. בינתיים אין מידע על הגורמים לשריפה, וככל הנראה במהלך חודש יוני החברה תפרסם דיווח ראשון על ממצאי החקירה.

מפעל מעגלי מלתא ממוקם באזור התעשייה ציפורית ומעסיק כ-140 עובדים. המפעל עוסק בייצור ומכירת מעגלים מודפסים קשיחים חד-צדדיים ודו-צדדיים, מעגלים מודפסים קשיחים רב-שכבתיים ומעגלים מודפסים גמישים וגמישים-קשיחים מרובי-שכבות. בסוף בפברואר 2011 רכשה פיסיבי טכנולוגיות את המפעל מחברת מלתא, בעיסקה בהיקף של כ-50 מיליון שקל. לפי.סי.בי מפעל ייצור במגדל העמק, ובעקבות העיסקה היא הודיעה שבכוונתה להרחיב את היקף הייצור בשני המפעלים.

שברון-לב

בתוך-כך, פסיבי טכנולוגיות נערכה למנוע פגיעה בלקוחות המפעל. לדברי אהרוני, נמצאו פתרונות להזמנות שהיו אמורות להתבצע במעגלי מלתא: "עד היום לא התעכבו הזמנות שיועדו לייצור במפעל בציפורית". בינתיים חלק מ-140 עובדי המפעל משולבים בעבודה גם במפעל הייצור במגדל העמק. "זה שובר את הלב", סיפר אהרוני, "לראות עובדים כל-כך ותיקים ומסורים מתמודדים עם ארוע כזה".

ביום ה' הקרוב תפרסם פיסיבי טכנולוגיות את תוצאותי הכספיות לרבעון האחרון. ביום שלמחרת, היא לוקחת את כל עובדי החברה, 140 עובדי מעגלי מלתא, 500 עובדי המפעל במגדל העמק, ובני משפחותיהם, ליום כיף בפארק שעשועים בתל-אביב.

חברת PCB טכנולוגיות פועלת מאזור התעשייה הדרומי של מגדל העמק ומפעילה קו ייצור בשטח של 10,000 מ"ר. החברה מעסיקה יותר מ-500 עובדים, ועוסקת בייצור ושיווק מעגלים מודפסים, בהרכבת כרטיסים אלקטרוניים בעיקר בטכנולוגיות SMT ו-BGA, ובייצור ושיוווק קבלי-על (Super Capacitors) שפותחו על-ידי חברת סלרג'י שנרכשה על-ידה במאי 2007.

למרות התחרות מהמזרח ומצד קבלני ייצור גלובליים, החברה הצליחה להגדיל את מכירותיה ב-2010 להיקף של כ-294 מיליון שקל, בהשוואה ל-231 מיליון שקל ב-2009. החברה נמצאת בבעלות (67%) קבוצת PriorTech, המחזיקה גם בבעלות על קמטק ועל Amitec. יו"ר הדירקטוריון הוא יונתן שטרן, המחזיק בכ-9% ממניות פריורטק.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית