התע"א תתחרה במכרז המל"טים ארוכי הטווח של חה"א הגרמני

20 יוני, 2011

המל"ט Heron TP מיועד למשימות לטווח רחוק ומסוגל לשהות באוויר יותר מ-36 שעות ברציפות. הוא מונע על-ידי מנוע טורבו-פרופ בעוצמה של 1,200 כ"ס, המעניק לו רום טיסה של יותר מ-41 אלף רגל

התע"א האווירית תציע את המל"ט Heron TP המצוי בשירות צה"ל משנת 2010

מל"ט UAV תעשייה אווירית IAI
המל"ט איתן (Heron TP) בניסויי טיסה בתעשייה האווירית

בקרוב תפרסם גרמניה מכרז לרכש מערכות מל"ט למשימות בגובה רב ולטווח ארוך (Medium Altitude Long Endurance). התעשייה האווירית הודיעה שהיא מתכננת להתחרות במכרז הזה ולהציע ביחד עם חברת ריינמטל (Rheinmetall Defense) הגרמנית את המל"ט "איתן" (Heron TP).

טייסת של מל"טי איתן נמצאת בשירות מבצעי בצה"ל החל מחודש פברואר 2010. המל"ט Heron TP מיועד למשימות לטווח רחוק ומסוגל לשהות באוויר יותר מ-36 שעות ברציפות. הוא מונע על-ידי מנוע טורבו-פרופ בעוצמה של 1,200 כ"ס, המעניק לו רום טיסה של יותר מ-41 אלף רגל, כלומר מעל גובה הטיסה הנהוג בתעופה אזרחית.

"בואינג" ללא טייס

מוטת כנפיו זהה לזו של בואינג 737 (26 מטרים) והוא שוקל כ-5 טון בהמראה ומסוגל לשאת מטענים ייעודיים (מטע"דים) במשקל של 1 טון. מדובר באחד מהמל"טים הראשונים אשר תוכננו לעמוד בדרישות הרישוי של רשויות התעופה האזרחיות. בין השאר, התע"א חברה בארגון התקינה המגדיר את הדרישות הרגולטוריות ממל"טים ארוכי טווח.

המכרז המתוכנן הוא פרוייקט המשך לפרוייקט SAATEG Interim Solution Program שהחל ב-2009 והסתיים לאחרונה. במסגרתו סיפקו ריימנטל והתע"א מל"טי "הרון" ותחנות בקרה קרקעיות מתוצרת התע"א. לאחרונה הודיע חיל האוויר הגרמני שהפרוייקט הושלם, הגעתם של המל"טים לרמת כשירות מבצעית מלאה (Full Operational Capability) בשירות חיל האוויר הגרמני באפגניסטן.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , תעופה וביטחון , תעשייה ישראלית