מוצר התקשורת של Tadiran Telecom עלה לענן של אמזון

10 מרץ, 2014

מערכת התקשורת הארגונית של Tadiran, ממשפחת Aeonix, ניתנת להפעלה גם באמצעות שירותי ענן, גם באמצעות השרתים הארגוניים, וגם באמצעות שתי התשתיות במשותף, להשגת יתירות מלאה

Tadiran ביצעה מהפך: מיצרנית חומרה לחברת תוכנה בעיקר

TADIRAN-BARAK
אלדד ברק

חברת תדיראן טלקום (Tadiran Telecom) שבבעלות קבוצת אפקון, מתחילה לספק שירותי תקשורת אחודה באמצעות שירותי הענן של חברת אמזון (Amazon Web Services).

החברה הודיעה היום שמערכת התקשורת האחודה שלה, Aeonix, תהיה זמינה באתר של אמזון במסגרת אסטרטגיית Bring Your Own Cloud החדשה.

הטלפון מתחבא בענן

האסטרטגיה הזו מאפשרת ללקוחות לבחור מי תהיה החברה שתספק שלהם את שירות התקשורת במסגרת Aeonix, כאשר אמזון נבחרה כספקית הראשונה המוצעת לשוק. מדובר במערכת תקשורת ארגונית הניתנת ללקוחות באמצעות שירותי הענן. במקביל, החברה גם מציעה ללקוחות אפשרות להתקין את המוצר גם על-גבי השרתים המקומיים של הארגון.

הדבר מבטיח להם המשכיות בשירותי התקשורת, גם כאשר יש קשיי קישוריות. במקרה כזה, שתי המערכות פטעלות במקביל ומבטיחות יתירות מלאה של השירות. הההכרזה האחרונה ממחישה את היקף התפנית שהחברה ביצעה בשנתיים האחרונות, כאשר העבירה את המוקד שלה מפעילות ייצור חומרת תקשורת אל תחום התוכנה.

במסגרת המהלך הוחלף חלק ניכר מהנהלת החברה, ונעשה שינוי בפרופיל העובדים: גוייסו אנשי תוכנה רבים ופוטרו חלק מהעובדים שהתמחו בתחומי חומרת התקשורת. בסוף 2012 החברה חשפה את הפרי הראשון של המאמץ: תוכנת Aeonix, שהיא מערכת תקשורת ארגונית (Unified Communications and Collaboration) ומאפשרת לשלב יישומים עסקיים שונים ומתאימה להפעלה בענן מיחשוב פרטי וברשת התקשורת המקומית. היא כוללת יכולת טלפונית וכן וידאו ושיתופיות, ממשק אינטואיטיבי ויכולת התאוששות מתקלות.

המנכ"ל אלדד ברק הסביר ל-Techtime שהמטרה היא לפתח פתרונות תקשורת ארגוניים מבוססי יישומים, דוגמת ניהול מוקדי שירות, חדרי בקרה של רכבות ותשתיות הולכת חשמל. "התחום קרוי Control Room ובמסגרתו זיהינו 15 יישומי תקשורת".

החברה החלה את דרכה כחטיבה בחברת תדיראן תקשורת, ונירכשה בשנת 2004 על-ידי אפריקה ישראל שבבעלות לב לבייב תמורת כ-כ-18 מיליון דולר. החברה התמחתה בייצור מכשירי טלפון דיגיטליים ומרכזיות IP ארגוניות. בחודש מרץ 2011 היא נירכשה על-ידי קבוצת אפקון שבבעלות שלמה מלצר, אשר גם חתם על הסכם קיבוצי עם כל 140 עובדי החברה. מאז החברה שינתה פניה ומתמקדת כיום בעיקר בתחום תוכנות תקשורת.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , טכנולוגיות מידע , תעשייה ישראלית , תקשורת