חדשנות בתקשורת: יום עיון של Keysight והטכניון

12 מרץ, 2016

חיישנים אלחוטיים, הגנת חומרה בפני תקיפות ואבני הבניין החדשות של מכשירי קשר אלחוטיים. סמינר קיסייט והטכניון יתקיים בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון ביום ב', 21 למרץ 2016

חיישנים אלחוטיים, הגנת חומרה בפני תקיפות ואבני הבניין החדשות של מקמ"שים. סמינר קיסייט והטכניון יתקיים בפקולטה להנדסת חשמל בטכניון ביום ב', 21 למרץ

KEYSIGHT-TECHNION
התקנים החדשים משנים את דיאגרמת המלבנים הקלאסית של מקמ"שים

חברת קיסייט (Keysight) מקיימת יום עיון בנושא חדשנות בתקשורת בשיתוף הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון. במהלכו יסקרו חוקרים מובילים מהאקדמיה ומהתעשייה את החידושים האחרונים בתחום התקשורת ואת האתגרים העומדים בפני פיתוח מוצרים חדשים.

החיישן האלחוטי של וייאר. מכ"ם בתוך שבב
החיישן האלחוטי של וייאר. מכ"ם בתוך שבב

פרופ' עמנואל כהן מהטכניון יסקור את אתגרי התקשורת האלחוטית בתקנים החדשים עבור תדרי 5GHz ו-60GHz.

התקנים החדשים משנים את דיאגרמת המלבנים הקלאסית של מקמ"שים ודורשים התמודדות עם סוגיות כמו ריבוי תדרי נשא, פעולת full duplex בפס יחיד, התמודדות עם הפרעות של גלים מילימטריים ופיתוח משדרים ומקלטים בטכנולוגיות יוצאות דופן כמו phased-array.

פרדיגמות חדשות, יישומים חדשים

מנכ"ל חברת Vayyar, רביב מלמד, יתאר אפליקציות חדשות ומפתיעות המבוססות על תקשורת אלחוטית. חברת וייאר מפתחת שבבים המבוססים על תפישות יסוד של מכ"ם בתדרי 10GHz, המשמשים כחיישנים מיוחדים לצרכים חדשים. לפני שהשתתף בהקמת וייאר בשנת 2011, שימש מלמד כסגן נשיא קבוצת הארכיטקטורה של אינטל העולמית ומנהל קבוצת התקשורת הניידת של אינטל.

תקשורת בעולם עוין

ד"ר אסנת קרן מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת בר-אילן תתאר את האיומים על חומרת תקשורת, ואת האמצעים להגנת החומרה ברמת המעגל הלוגי והחשמלי. השימוש במערכות תקשורת על-גבי שבב והעברת מרכיבים גדולים של התקשורת לעיבוד ספרתי, הופכים את אבזר התקשורת לפגיע בפני תקיפות מסוגים חדשים, דוגמת חילוץ מידע אלחוטי מהפעילות הלוגית בשבב. ההרצאה תתאר כיצד ניתן להתמודד עימן ברמת החומרה.

בנוסף, יינתנו הרצאות מידי מומחי Keysight ישראל בנושאים כמו אתגרים ופתרונות בבדיקת ומדידת תדרים גבוהים מאוד, פתרונות צב"ד בתחום אבטחת החומרה, מידול ערוצי 5G וייערך יריד של הדגמות מקצועיות מעשיות.

יום העיון מיועד למנהלים, מהנדסים, חוקרים וסטודנטים מתחומי התקשורת, האלוגריתמיקה, VLSI ועיבוד נתונים. הוא יתקיים ביום ב', 21/3/2016 בבניין מאייר קומה ב' באודיטוריום קוגן 280 שבפקולטה להנדסת חשמל בטכניון.

ההשתתפות ביום העיון היא ללא תשלום אולם מחייבת הרשמה מראש.

להרשמה צרו קשר בדוא"ל: [email protected]

או בטלפון: 03-9288502

ההזמנה מהווה אישור כניסה לארוע. חניה חינם לבאי יום העיון ברחבי הטכניון (מומלץ להחנות בחניית שער נשר, כ-5 דקות הליכה מהאולם).

KEYSIGHT-WIRELESS

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: events , חדשות , צב"ד , ציוד בדיקה , תקשורת אלחוטית

פורסם בתגיות: featured