פורסייט חושפת מערכת חדשה לכלי רכב אוטונומיים

4 ינואר, 2018

ה- QuadSight כוללת 4 מצלמות המספקות ראייה תלת-מימדית ויכולת חישה מדויקת גם בתנאי ראות ירודים של חשיכה, גשם וערפל. אנליסט: "ה-QuadSight מתעלה על כל כך הרבה גישות אחרות"

חברת פורסייט (ForeSight), המפתחת מערכות ראייה ממוחשבות לרכב, חושפת לראשונה את מערכת הראייה הממוחשבת החדשה שלה, QuadSight, המכוונת לשוק הרכב החצי-אוטונומי והאוטונומי. החברה תציג לראשונה את המערכת בתערוכת CES 2018 שתתקיים בלאס וגאס בשבוע הבא.

המערכת החדשה משלבת 4 מצלמות אשר מוצבות בקדמת הרכב – 2 מצלמות אינפרא-אדום ו-2 מצלמות אור נראה – ונועדו לספק יכולת ראייה סטריאוסקופית (תלת-מימדית), המדמות את אופן הראייה של העין האנושית. המערכת משתמשת באלגוריתמים מתקדמים המבצעים היתוך של המידע הנקלט באמצעות ארבע המצלמות לכדי תמונה תלת-מימדית דינמית של הסביבה החיצונית. לשם השוואה, המערכת הנוכחית של פורסייט, ה-Eyes-On, המיועדת למערכות סיוע לנהג (ADAS), כוללת רק שתי מצלמות וידאו.

על פי החברה, ה-QuadSight נועדה לאפשר יכולת גילוי מכשולים המתקרבת ל-100%, תוך מזעור התרעות שווא. היתרון המשמעותי של המערכת על פני מערכות קיימות היא יכולתה לספק תמונה מהימנה ומדויקת בכל תנאי מזג אוויר או תאורה, לרבות תנאים ירודים של חשיכה מוחלטת, גשם, ערפל וסינוור. המערכת הינה בעלת טווח של עד 150 מטר ומסוגלת לזהות אובייקטים קטנים בגודל של 35X25 ס"מ עד מרחק של 100 מטר. בפורסייט מאמינים כי מערכת ה-QuadSight הינה מערכת הראייה הממוחשבת המדויקת ביותר בתעשייה עבור כלי רכב חצי-אוטונומיים ואוטונומיים.

לדברי מנכ"ל פורסייט חיים סיבוני, מערכת הראייה היא הבסיס החיוני לבטיחות הנוסעים. "ראייה מושלמת בכל תנאי מזג אוויר ותאורה היא בבירור פריצת הדרך שיצרני הרכבים האוטונומיים צריכים על מנת לחזק את אמון הצרכנים ולהאיץ את תהליכי אימוץ הרכב האוטונומי".

"ראייה מושלמת היא אותה יכולת חמקמקה שיצרני כלי הרכב האוטונומיים מחפשים מזה זמן רב, ועל כן, המערכת של פורסייט טומנת בחובה השפעה פוטנציאלית רבה על השוק", אמר אנליסט השוק המוביל ג'אן כריסטוף אלוי, נשיא, מנכ"ל ומייסד Yole Développement. "ה-QuadSight מתעלה על כל כך הרבה גישות אחרות אשר אינן מסוגלות לתת מענה לצורך האמיתי של נהיגה בכל תנאי מזג אוויר, מה שהופך את QuadSightTM לפתרון הרלוונטי עבור תעשיית הרכב".

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , רכב אוטונומי