מיזוג בתעשיית הייצור: פי.סי.בי רוכשת את AMS אלקטרוניקה

24 אוקטובר, 2018

העיסקה תתבצע באמצעות תשלום במזומן של 20 מיליון שקל ותכלול הקצאה נוספת למחזיקי מניות ואופציות של אי.אם.אס. התוצאה: ענקית ייצור חדשה המעסיקה כ-750 עובדים

בתמונה ולמעלה ובתמונה למטה: קו הייצור בחברת AMS בפארק אפק. צילום: Techtime

חברת פיסיבי טכנולוגיות ממגדל העמק (PCB Technologies) מגדילה את קיבולת הייצור שלה בישראל באמצעות רכישת קבלנית הייצור האלקטרוני, AMS Electronics מראש העין. אתמול (ג') נחתם ההסכם בין שתי החברות. פי.סי.בי. תשלם 20 מיליון שקל במזומן ותבצע הקצאה נוספת למחזיקי מניות ואופציות של אי.אם.אס. במסגרת העיסקה תיקח פי.סי.בי גם על עצמה את החובות של AMS לחלק מבעלי המניות המרכזיים בחברה, אשר העמידו לרשותה הלוואות בעלים. פירוש הדבר שמדובר בעיסקה גדולה יותר.

העיסקה מתוכננת להסתיים עד ה-21 בינואר 2019. עם השלמתה, תהיה AMS בבעלותה המלאה (100%) של פי.סי.בי טכנולוגיות, כאשר בעלי השליטה בחברה (חיה ונחמיה למלבאום) יחזיקו ב-5.51% ממניות פי.סי.בי, וכלל בעלי המניות של AMS יחזיקו ב-6.9% ממניות פי.סי.בי. חברת AMS פועלת מפארק אפק בראש העין ומנוהלת על-ידי יעקב לוי. כיום החברה מעסיקה כ-150 עובדים ומספקת שירותי ייצור, הרכבות וניהול שרשרת האספקה משלב התכנון ועד לאספקת/משלוח המוצרים ללקוח. לחברה מפעל הרכבות בשטח של כ-5,200 מ"ר.

המסלול הארוך מערד לראש העין

החברה החלה את דרכה בשנת 1994 כקבלנית ייצור עבור המפעל של מוטורולה בערד. בהדרגה היא צמחה ובשנת 2000 החלה להיסחר בבורסה בתל-אביב. בשנת 2007 היא רכשה את חברה דיאון, והחלה לפעול משנה מתקנים: בערד וביבנה. בשנת 2010 היא החלה בתהליך הבראה ארוך מאוד שכלל מספר צעדים, שהראשון בהם היה איחוד הפעילויות והעברתן לפארק אפק.

בשנת 2014 היא השלימה רה-ארגון ומעבר לארגון רזה יותר. בשנת 2015 היא עברה לראשונה לרווח תפעול ובשנת 2016 יצאה מהמסחר בבורסה. בשנת 2017 הסתכמו מכירותיה בכ-78.5 מיליון שקל, בהשוואה לכ-74 מיליון שקל ב-2016. במחצית הראשונה של 2018 הסתכמו מכירותיה בכ-39.8 מיליון שקל וברווח גולמי של 3.4 מיליון שקל.

חברת פי.סי.בי טכנולוגיות נמצאת בשליטת קרן פימי (51%). בעלת המניות השנייה בגודלה היא פריורטק, שמכרה לפיבי חלק מאחזקותיה ומחזיקה כיום בכ-34% מהמניות. לאחר העיסקה ידולל חלקן בחברה: פימי תחזיק בכ-47.5% מהמניות ופריורטק תחזיק בכ-32% מהמניות. העיסקה היא חלק מתהליך הריענון של חברת פי.סי.בי טכנולוגיות, אשר החל מיד לאחר רכישתה על-ידי קרן ההשקעות פימי של ישי דוידי בחודש מרץ השנה (2018).

הטלטלה של קרן פימי

פימי שילמה 124.2 מיליון שקל, תמורת 51.05% מהמניות. עם השלמת העיסקה בוצעו שינויים בהנהלה: המנכ"ל יותם שטרן יפרוש מהתפקיד בסוף נובמבר 2018 וימשיך למלא תפקיד של דירקטור בחברה. המנכ"ל לשעבר של מכתשים אגן, אברהם ביגר, מונה ליו"ר הדירקטוריון במקומו של רפי עמית. בדירקטוריון חלו שינויים נוספים: לדירקטוריון הצטרפו ישי דוידי, עמי בם (שותף ומנהל בקרן פימי), אריה רייכרט ששימש כמנכ"ל חברת אלטק במשך 23 שנים, ושמואל וולק המשמש כמנהל הכספים של קרנות פימי.

החודש גם נכנס לתפקיד המנכ"ל החדש עובד שפירא, אשר מחליף את יותם שטרן שימשיך למלא תפקיד של דירקטור בחברה. שפירא כיהן בתשע השנים האחרונות כמנכ"ל מפעל קוטלב בקיבוץ חניתה, המייצר ציפויים מתכתיים עמידים. חברת פי.סי.בי טכנולוגיות ממגדל העמק הינה קבלנית ייצור העוסקת בייצור מעגלים מודפסים ובמתן שירותי הרכבה של כרטיסים אלקטרוניים ומכלולים של כרטיסים אלקטרוניים. החברה מתמקדת בעיקר בשוקי האלקטרוניקה הצבאית והאזרחית והמיכשור הרפואי. רוב לקוחותיה הינן חברות ישראליות.

בשנת 2017 הסתכמו מכירותיה בכ-326.8 מיליון שקל, מתוכן 53.2% מהמהכירות עבור עבודות הרכבה, ו-46.8% עבור ייצור מעגלים מודפסים). כיום החברה מעסיקה כ-600 עובדים ומהווה היצרנית היחידה בישראל העוסקת גם בייצור מעגלים מודפסים וגם בהרכבות אלקטרוניות. כמחצית מההכנסות השנתיות שלה מגיעות מתחום ייצור המעגלים המודפסים וכמחצית הן בתחום ההרכבות של כרטיסים ומכלולים אלקטרוניים. מפעל הייצור של החברה משתרע על פני שטח של כ-15,000 מ"ר. בתחילת 2017 היא דיווחה שכושר הייצור שלה מגיע לכ-300 לוחות PCB ביום ולכ-21 מיליון השמות של רכיבים בחודש.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: AMS , PCB , פי.סי.בי.