איתי רוזנפלד ינהל את חטיבת ה-UPS החדשה של סולאר-אדג'

25 אוקטובר, 2018

רוזנפלד מגיע מחברת סטרטסיס שבה היה אחראי על הפיתוח הגלובלי. לפני-כן שימש כנשיא ומנכ"ל חברת אפלייד מטיריאלס ישראל. חטיבת ה-UPS של סולאר-אדג' הוקמה בעקבות רכישת חברת גמאטרוניק תמורת 41 מיליון שקל

איתי רוזנפלד, לשעבר נשיא ומנכ"ל חברת אפלייד מטיריאלס ישראל, מונה למנהל חטיבת ה-USB החדשה של חברת סולאר-אדג' (SolarEdge Technologies) מהרצליה.החטיבה הוקמה בעקבות רכישת חברת גמאטרוניק בחודש מאי השנה תמורת 41 מיליון שקל. לרוזנפלד (55) יש ניסיון של יותר מ-20 שנה בתעשיית ההייטק הישראלית. הוא החל את עבודתו באפלייד מטיריאלס בשנת 1996 כמהנדס אפליקציה ומילא שורה של תפקידים בכירים.

בין השאר הוא שימש כראש חטיבת הפיתוח של מוצרי הבדיקה, הכוללת שניים ממוצרי הדגל של החברה: UVision ו-Aera. ב-2007 מונה לסמנכ"ל חטיבת פיתוח המוצר, והיה אחראי על כל פעילות המחקר והפיתוח בישראל. בשנה וחצי האחרונות הוא שימש כסגן נשיא פעיל (EVP) של חברת סטרטסיס (Stratasys) והוביל את פעילות הפיתוח הגלובלית.

חברת גמאטרוניק מפתחת ומייצרת מערכות אל-פסק המספקות גיבוי למערכות קריטיות המחוברות למערכת החשמל וצריכות להמשיך לפעול גם כאשר יש תקלות ברשת. מערכות הגיבוי פועלות בהספקים של 10kW ועד 1.8MW. החברה פועלת מאז שנות ה-70 ומוכרת את מוצריה בארצות הברית, סין, אירופה, דרום אפריקה ואמריקה הלטינית.

פיסה נוספת בפאזל האסטרטגיה החדשה של סולאר-אדג'

עם השלמת העיסקה, צורפו כל 120 עובדי גמאטרוניק לחברת סולאר-אדג'. מייסד, יו"ר ומנכ"ל סולאר-אדג', גיא סלע, אמר שאיתי רוזנפלד הוא אחד מהמנהלים המוצלחים ביותר בתעשיית ההייטק הישראלית. "יש לו את התפישה אסטרטגית ואת יכולות הביצוע הדרושות כדי להוביל את חטיבת ה-UPS לצמיחה".

חברת סולאר-אדג' מפתחת מערכות למיצוי הספק של פאנלים סולאריים ונחשבת למובילה עולמית בתחום מערכות הבקרה והאופטימיזציה של תאים סולאריים. היא מתמקדת בעיקר בייצור ממירים (Inverters) ובקרים המאפשרים להשיג תפוקה מכסימלית בשוק הביתי ובשוק הארגוני, במתקנים גדולים ובחוות סולאריות בהספק גבוה.

השנה החברה החלה במהלך אסטרטגי רחב-היקף שנועד למצב אותה כספקית פתרונות אנרגיה מלאים. המהלך החל עם הקמת מפעל ייצור בישראל, כניסה לתחום הרכב ונמשך עם רכישת גמאטרוניק, ולאחרונה עם עסקת רכישת השליטה ביצרנית הסוללות הקוריאנית קוקאם (Kokam) מתחילת החודש הזה, תמורת 88 מיליון דולר.

למידע נוסף על האסטרטגיה של סולאר-אדג': SolarEdge

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנשים , חדשות , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: SolarEdge , UPS , רוזנפלד