ברנמילר תפתח מתקן אגירה עבור חברת חשמל איטלקית

2 דצמבר, 2018

העיסקה עשויה לפתוח בפניה את השוק האירופי המאיץ את המעבר לאנרגיות מתחדשות. תחנת הכוח הנסיונית של החברה שליד דימונה תתחבר לרשת החשמל הארצית במחצית הראשונה של 2019

חברת ברנמילר אנרג'י (Brenmiller) תפתח מתקן אגירת אנרגיה בהיקף של 60 מגה-ואט שעה עבור תחנת כוח המופעלת באמצעות גז טבעי של חברת החשמל האיטלקית ENEL, הנמצאת ליד פירנצה. הצלחתה בפרוייקט הפיתוח עשויה להגדיל את קיבולת מתקן האגירה לכ-350 מגה-ואט שעה. כיום מפעילה אנל תחנות כוח בהיקף כולל של כ-43 גיגה-ואט. להערכת ברנמילר, היקף הפרוייקט מבחינתה צפוי להיות בטווח של 30-60 מיליון שקל.

מערכת האגירה של ברנמילר נטענת ממספר מקורות אנרגיה, בהם שמש ורוח, גז טבעי וחום שיורי – ומייצרת קיטור יציב המתאים לייצור חשמל או ליישומים תעשייתיים. מנהל מרכז החדשנות של אנל בישראל, ערן לוי, אמר שהשימוש הגובר באנרגיה מתחדשת באירופה, מחייב את תחנות הכוח הקונבנציונליות להתאים את עצמן לתנאים המשתנים של אספקת החשמל. "הפתרון של ברנמילר מאפשר לנו לנהל את אספקת החשמל בצורה גמישה ויעילה יותר".

מנכ"ל ומייסד ברנמילר אנרג'י, אבי ברנמילר, אמר שכניסת החברה לתחנת כוח פעילה ומרכזית היא פריצת דרך חשובה לחברה. הוכחת היכולות של אגירת חום תפתח בפנינו שוק גדול, ייחודי וחדש". ברנמילר הוקמה ב-2012 על-ידי אבי ברנמילר, מנכ"ל סולל לשעבר, וקבוצת מהנדסים שפרשו מסולל לאחר מכירתה לסימנס הגרמנית ב-2009. טכנולוגיית האגירה שפיתחה החברה מאפשרת לאגור חום ממגוון מקורות אנרגיה ולהמירו לחשמל נקי ולקיטור תעשייתי בכל שעות היממה.

החברה פועלת מראש העין ומעסיקה כ-50 עובדים. היא הוקמה בהשקעה פרטית של אבי ברנמילר בהיקף של 130 מיליון שקל, וגייסה עוד 65 מיליון שקל בעקבות הנפקתה בבורסה של תל אביב בשנת 2017. השנה היא השלימה הקמת קו ייצור בדימונה המעסיק 22 עובדים נוספים. בימים אלה היא מקימה תחנת כוח נסיונית בפארק התעשיות רותם שליד דימונה, אשר צפויה להתחבר לרשת החשמל הארצית במחצית הראשונה של 2019. החברה נסחרת בבורסה בתל-אביב לפי שווי שוק של כ-107 מיליון שקל.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: אנרגיה וסביבה , חדשות

פורסם בתגיות: Brenmiller , ברנמילר