משה גבריאלוב הצטרף לדירקטוריון Foretellix

28 פברואר, 2019

בעקבות המינוי חוזר גבריאלוב לעבוד עם האנשים שאותם הכיר בווריסיטי: יואב הולנדר וזיו בנימיני. פורטליקס מתל אביב פיתחה פלטפורמה המאפשרת לבדוק את התנהגות הרכב האוטונומי באמצעות ייצור מיליארדי תרחישים

Xilinx Moshe Gavrielov

הנשיא והמנכ"ל לשעבר של חברת Xilinx, משה גבריאלוב, הצטרף לדירקטוריון של חברת Foretellix, אשר פיתחה שפת אימות חדשנית לבדיקה אוניברסאלית ואוטומטית של כלי-רכב אוטונומיים. גבריאלוב, בן 64, הגיע לזיילינקס כאשר היא היתה נתונה בקשיים והוטל עליו לרענן אותה ולהגדיר לה חזון מחודש. הוא הוביל שינוי אסטרטגי ותפעולי רחב שהביא את שווי החברה לכמעט 20 מיליארד דולר ולמעמד של ספקית הרכיבים המיתכנתים (FPGA) הגדולה בעולם.

לפני-כן שימש כנשיא ומנכ"ל חברת הסטארט-אפ הישראלית וריסיטי שפיתחה פתרון מהפכני לאימות תכנוני שבבים, ושנמכרה לחברת קיידנס ב-2005 תמורת 315 מיליון דולר. בעקבות העסקה ניהל את חטיבת וריסיטי בתוך קיידנס עד למעבר לחברת זיילינקס בשנת 2008. כיום הוא משמש כיו"ר חברת Wind River וחבר בוועדת התגמול של TMSC.

בחזרה לשורשים: אימות התכנון

בעקבות המינוי חוזר גבריאלוב לעבוד עם האנשים שאותם הכיר בווריסיטי. מייסד משותף והטכנולוג הראשי של פורטליקס, יואב הולנדר, ייסד את חברת וריסיטי, והמייסד המשותף והמנכ"ל של החברה, זיו בנימיני, שימש כסמנכ"ל הפיתוח של וריסיטי (המייסד השלישי, גיל אמיד, הגיע מחברת אינטל). פורטליקס מתל אביב פיתחה את פלטפורמת Coverage Driven Verification, המאפשרת לבדוק את ההתנהגות של רכב אוטונומי במאות מליוני תרחישי נהיגה, כדי לוודא שהוא בטוח לשימוש בלא מגבלות, ושהדגמים היוצאים לשוק עומדים בתקנים הבטיחותיים הנדרשים.

מימין לשמאל: זיו בנימיני ויואב הולנדר מחברת פורטליקס
מימין לשמאל: זיו בנימיני ויואב הולנדר מחברת פורטליקס

כדי ליישם את הרעיון, פורטליקס המציאה שפת אימות תכנון (Scenario Description Language) שתוכל לשמש כתקן לתיאור תרחישים של רכב אוטונומי ולבדיקת התפקוד של מכלולי הרכב. שפת התכנון מבוססת על הנסיון שצברו המייסדים במערכות אימות תכנוני שבבים. המערכת יודעת להתחבר לכל פלטפורמות הבדיקה הקיימות היום בשוק, כולל סימולטורים, מערכות חומרה/תוכנה היברידיות, מרחבי ניסוי סגורים ונסיעות מבחן בכבישים.

רק מערכת אוטומטית יכולה לבצע מיליארדי בדיקות

בראיון ל-Techtime הסביר הולנדר מדוע יש צורך בשפת מחשב חדשה. הולנדר: "שפת SDL מתארת את ההתנהגות של מערכות הרכב מרמת התת-מערכת הבודדת ועד רמת המכלול, באמצעות מספר פרמטרים מופשטים. לעולם לא נוכל לבדוק את כל האפשריויות, אולם עולם הרכב הוא פתוח יותר מעולם השבבים. כדי לבדוק רכב אוטונומי יש צורך לבצע מיליארדי תרחישים, ואין אפשרות לבצע אותם באמצעים ידניים. לכן יש צורך בשפה המתארת תחישים בצורה מופשטת, אשר יכולה לחולל אינסוף תרחישים".

"זוהי זכות גדולה להצטרף לדירקטוריון Foretellix ולסייע בעיצוב עתיד התחבורה החכמה", אמר גבריאלוב. "אני מאמין מאוד בצוות של Foretellix לאפשר בטיחות הניתנת למדידה בכלי-רכב אוטונומיים, ובכך להסיר את המכשול הגדול ביותר להטמעה מלאה של נהיגה אוטונומית". בפברואר 2018 ביצעה פורטליקס גיוס סיד בהיקף של 1.5 מיליון דולר מקבוצת משקיעים בהשתתפות זהר זיסאפל, בני שניידר וגיל אגמון (בעלים ומנכ"ל דלק רכב). בינואר השנה (2019) היא השלימה גיוס הון ראשון בהיקף של 14 מליון דולר, בהובלת הקרנות Jump Capital, 83North ו-Nextgear Ventures.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , אנשים , חדשות , רכב אוטונומי

פורסם בתגיות: Foretellix , משה גבריאלוב , רכב אוטונומי