הסתיים בהצלחה הניסוי המקדים של קרדיאק-סנס

13 מרץ, 2019

האבזר הלביש שפיתחה מזהה הפרעות בקצב הלב, והשיג שיעור דיוק של 99%. החברה נערכת לניסוי רחב-היקף בישראל ובארה"ב הכולל מאות נסיינים, ולתחילת הייצור ההמוני שייעשה בחברת PM הישראלית

הסתיים בהצלחה הניסוי המקדים של חברת קארדיאק-סנס (CardiacSense) מקיסריה, שהתקיים בשבועות האחרונים בבית החולים איכילוב בתל-אביב. כך מסרה היום חברת מרחביה, המחזיקה ב-7.17% ממניות החברה. בעקבות הניסוי, החברה מתקרבת מאוד לקבלת אישור FDA לשיווק האבזר הלביש (במתכונת שעון) שפיתחה, אשר מזהה הפרעות בקצב הלב, מבצע מדידות לחץ דם וניטור פרמטרים חיוניים נוספים. החברה נדרשה להציג רמת דיוק של 96%, אולם בפועל הגיעה לרמת דיוק של 99%. הניסוי המקדים כלל 24 נסיינים. כעת החברה נערכת לבצע ניסוי רחב-היקף בהתאם לדרישות ה-FDA, שיתחיל בחודש אפריל.

הניסוי יקיף מאות חולים ויתקיים לאורך חמישה חודשים בבתי החולים איכילוב, רמב"ם, המרכז הרפואי תל השומר, ובקליבלנד קליניק בארה"ב. לאחרונה סיפר ל-Techtime מנכ"ל ומייסד החברה, אלדד שמש, שקרדיאק-סנס נערכת לתחילת הייצור ההמוני כבר השנה, אשר ייעשה בחברת PM הישראלית, בתמיכת ובסיוע אי.י אלקטרוניקה. חברת א.י. אלקטרוניקה (AY Electronics) היא משקיע משקיע אסטרטגי בחברה המעניק לה גם את התמיכה והסיוע בפיתוח המוצר, בהנדסה, בניהול שרשרת האספקה ובייצור.

שווי החברה צמח ל-20 מיליון דולר

קרדיאק-סנס פיתחה טכנולוגיה יוצאת דופן המאפשרת לנטר הפרעות בקצב הלב באמצעות מכשיר לביש ונייד דמוי שעון, ולזהות מראש התפתחות של תופעת פרפור עליות, שהיא הפרעת לב הנפוצה ביותר אשר מביאה למותם של כ-130 אלף בני אדם בשנה בארצות הברית בלבד. ליבת הטכנולוגיה מבוססת על אלגוריתם ועל חיישן ייחודי: האלגוריתם שהחברה פיתחה מאפשר לעקוב אחר פעילות הלב וכלי-הדם באמצעות פרמטר הקרוי PPG – Photo Plethysmo Gram.

מבנה פנימי של אבזר הניטור הלביש. המוצר שהביס את Apple-Watch ייוצר בישראל
מבנה פנימי של אבזר הניטור הלביש. המוצר שהביס את Apple-Watch ייוצר בישראל

מדידת PPG עוקבת אחר שינויים בנפח כלי-הדם באמצעות חיישן אופטי ייחודי שהחברה פיתחה, אשר מאפשר לבצע מדידות שעד היום התקבלו רק בבדיקת א.ק.ג (Electrocardiography) מסורבלת במהלך ביקור בבתי חולים או במרפאות. בניגוד למוצרים מתחרים כמו Apple-Watch, המוצר של קרדיאק-סנס מצליח לבצע את המדידות גם כשהאדם נמצא בתנועה או אפילו תוך כדי שינה.

קרדיאק-סנס הוקמה על-ידי אלדד שמש, שבעבר מילא תפקיד בכיר בתוכנית הלוויינים של חיל האוויר עד לשנת 2008, שבה הצטרף לחברת חלל בתפקיד סמנכ"ל הנדסה ופיתוח. בחברת חלל הוא היה אחראי על ניהול הפיתוח של לוויייני עמוס 4, עמוס 5 ועמוס 6. החברה השלימה עד היום מספר סבבי גיוס בשווי כולל של 2-3 מיליון דולר. שווייה צמח מ-6 מיליון דולר בשנת 2016 לכ-20 מיליון דולר במאי 2018. מעניין לציין שהחברה הישראלית השיגה ביצועים טובים יותר מאלה של ה-Apple-Watch. כך למשל, בניגוד לאפל, מצליחה קרדיאק-סנס לבצע את המדידות גם כשהאדם נמצא בתנועה או אפילו תוך כדי שינה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , ייצור וקבלנות משנה , מכשור רפואי

פורסם בתגיות: CardiacSense , קרדיאק-סנס