מגל תשלב את קו חיישני החדירה עם תוכנות ניהול האבטחה

30 מרץ, 2019

הכנסות החברה זינקו ב-2018 ב-44% לשיא של 92.6 מיליון דולר. סמנכ"ל הכספים: "האינטגרציה הטכנולוגית תפתח בפנינו עולמות של בינה מלאכותית, למידת מכונה וביג-דאטה"

חברת מגל (Magal Security Systems) מיהוד מתכננת לפתח מערכות שישלבו בין שני קווי המוצרים שלה: חיישנים לזיהוי חדירה ותוכנות לניהול מערכי וידאו, הנמכרים כיום בנפרד. המטרה היא לספק פתרונות הוליסטיים וחכמים יותר להגנה היקפית על אתרים רגישים. "זהו אחד מהיעדים הטכנולוגיים המרכזיים שלנו," אמר ל-Techtime, סמנכ"ל הכספים של החברה, קובי וינוקור.

וינוקור: "כיום שוק התראות החדירה וההגנה ההיקפית הוא בעיקר שוק של סנסורים. האינטגרציה שלהם עם תוכנות ניהול וידיאו ומערך האבטחה, פותחת עולמות חדשים של בינה מלאכותית, למידת מכונה, ושימוש בדאטה מצטבר מכל מיני אפיקים, כדי לשפר את יכולות זיהוי האובייקטים, זיהוי תבניות ולהפחית למינימום את התראות השווא". השיחה התקיימה בעקבות פרסום הדו"ח השנתי של מגל ל-2018 בשבוע שעבר, שבו היא דיווחה על צמיחה של 44% במכירות, להיקף שיא של כ-92.6 מיליון דולר.

פוטון ושורת קוד

החברה מעסיקה כ-600 עובדים ברחבי העולם, ומפעילה ארבעה מרכזי פיתוח, שניים בקנדה, אחד בישראל ואחד בארצות הברית. כיום היא מפתחת חיישנים אלקטרואופטיים להתראות מפני חדירה, ובכלל זה חיישני סיב אופטי המוטמנים באדמה ומספקים כיסוי לאורך גבולות ארוכים, חיישני מגע ורעש המותקנים בגדרות וחומות, וחיישני מיקרוגל המייצרים שדה אלקטרומגנטי בשטח מוגדר.

קו המוצרים השני של החברה הוא תוכנות לניהול ואנליטיקה של מערכי וידאו ואבטחה באתרים כמו שדות תעופה, בתי כלא, חוות שרתים ומתקני תשתית רגישים. התוכנות מתאימות לכל סוגי החומרה (אגנוסטיות). כיום היא משווקת את שני קווי המוצר בנפרד, ונערכת כעת לביצוע אינטגרציה טכנולוגית בין החומרה והתוכנה שלה, כדי ולהציע פתרונות מלאים להגנה היקפית.

גדר הגבול עם מצרים בנתה את המוניטין של מגל

לצד חטיבת המוצרים, מגל פועלת גם כקבלנית פרוייקטים המתכננת ומטמיעה מערכי אבטחה Turn-Key באתרים רגישים. בתור אינטגרטור היא משתמשת גם בטכנולוגיות חיצוניות. אחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר שלה בשנים האחרונות היה פריסת אמצעי אבטחה אלקטרואופטיים לאורך גדר הגבול עם מצרים, שבלמה את כניסת המסתננים לישראל.

הפרויקט הקנה לחברה מוניטין גדול בעולם, והפך אותה למתחרה פוטנציאלית בפרוייקטים גדולים בעולם, כמו בניית החומה בין ארצות הברית ומקסיקו ובניית חומות בתוך אירופה המתמודדת עם גלי הגירה בלתי חוקית. טראמפ אף הצהיר מספר פעמים כי הוא רואה בגדר שהוקמה בין מצרים לישראל כמודל עבור החומה המתוכננת בין מקסיקו וארצות הברית.

בשנת ב-2018 היתה חטיבת הפרויקטים אחראית לכ-60% מההכנסות, וחטיבת המוצרים לכ-40%. הכנסות חטיבת הפרויקטים צמחו ב-2018 ב-60%, ואילו הכנסות חטיבת המוצר צמחו ב-20%. שוקי היעד המשמעותיים ביותר של החברה הם אמריקה הלטינית (28% מההכנסות), צפון אמריקה (26%), ישראל (15%) ואירופה (15%).

החברה נסחרת בנסד"ק לפי שווי שוק של כ-120.5 מיליון דולר. וינוקור: "שוק ההגנה ההיקפית הוא שוק צומח, המתמודד כל הזמן עם איומים חדשים. ישנן גם התפתחויות רגולטוריות שמעודדות את השוק, כמו למשל הצורך לאבטח חוות גידול קנביס בקנדה, שזהו שוק חדש עבורנו שלא היה קיים עד כה. אנחנו גם חזקים מאוד בתחום בתי הכלא בארצות הברית".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: בינה מלאכותית , דוחות רווח , ראיית מכונה , ריאיונות , תעופה וביטחון

פורסם בתגיות: מגל , קובי וינוקור