בעקבות רכישת פריסנסו: SKF תקים מרכז פיתוח בישראל

2 דצמבר, 2019

המרכז יגייס כ-150 עובדים וינוהל על ידי אחד ממייסדי פריסנסו, דדי לביד. הוא יתמקד בפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית לתחום התעשייתי

לאחר שרכשה בחודש אוקטובר את Presenso הישראלית, חברת SKF השוודית, המתמחה בייצור מערכות מכניות סיבוביות דוגמת מיסבים וצירים, הודיעה כי בעקבות הרכישה היא מקימה בישראל מרכז מצוינות לבינה מלאכותית תעשייתית. המרכז ימוקם בחיפה וינוהל על-ידי דדי לביד, אחד ממייסדי פריסנסו, אשר שימש כטכנולוג הראשי שלה.

בכוונת SKF לגייס למרכז כ-150 עובדים בתוך שנתיים, בהם עשרות מהנדסים ומומחים בתחום הבינה המלאכותית. המרכז יתמקד בפיתוחים מבוססי בינה מלאכותית עבור יישומים תעשייתיים, וישמש כגוף הפיתוח המנהל את המחקר והפיתוח של SKF בתחומי הבינה המלאכותית, למידה עמוקה ומדעי ביג דאטה.

פריסנסו, אשר הוקמה ב-2015, פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לזיהוי דפוסי התנהגות חריגים בין סנסורים ובין רכיבים, המצביעים על התפתחות כשל במכונות הייצור. המערכת של החברה אוספת בענן כמויות גדולות של נתונים המגיעים בפורמטים שונים ממאות מכונות ומאלפי סנסורים בקווי הייצור התעשייתיים. היא מפעילה מערכת לימוד מכונה במתכונת של רשת נוירונים (deep learning) אשר לומדת בצורה אוטונומית לחלוטין את מאפייני ההתנהגות של קהילות דומות של מכונות. המנוע יוצר קישורים פנימיים בין מאורעות לרכיבים בתוך המכונה, ובין המכונות למערכות שונות באתר התעשייתי.

לחברה כבר יש לקוחות הכוללים יצרנים תעשייתיים באירופה ובאמריקה בתחומי האנרגיה, נפט וגז, מתכות, כימיקלים ועוד. בחודש מאי 2019 היא נבחרה על-ידי Siemens להיות שותפה אסטרטגית בתחום הבינה המלאכותית ולמידה חישובית לתחזוקת מכונות.

בחודש אוקטובר רכשה SKF את פריסנסו תמורת סכום הנאמד בכמה עשרות מיליוני דולרים. קבוצת SKF היא ענקית תעשייתית שהוקמה בשנת 1907 ומעסיקה יותר מ-44,200 עובדים ופועלת בכ-130 מדינות. בשנת 2018 הסתכמו מכירותיה בכ-8.5 מיליארד דולר. החברה נמצאת במהלכה של טרנספורמציה דיגיטלית שנועדה להביא אותה לייצור במתכונת Industry 4.0. במסגרת הזאת היא חנכה בינואר השנה מפעל ייצור אוטומטי בצרפת, לייצור חלקי מנועי סילון עבור חברת Safran הצרפתית. SKF מתכוונת ליישם את הטכנולוגיה של פרסנסו כדי לשפר את הביצועים של מכונות יקרות ערך בקרב לקוחותיה במגזר התעשייתי.

מנהל המרכז דדי לביד, שגם מונה לדירקטור לתחום הבינה המלאכותית ב-SKF, אמר: "המטרה היא ליצור ארגון הנדסי אשר יחבור ליצירת פתרונות אנליטיים תעשייתיים שיסייעו לשנות את האופן בו התעשייה רואה את אמינות המכונה. ההזדמנויות בתחום הבינה המלאכותית הן כמעט אינסופיות ואני מצפה לעבוד עם הצוות על מנת להתמודד עם אתגרי הלקוחות בדרכים חדשות".

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: ביג דאטה , בינה מלאכותית , חדשות , מיזוגים ורכישות , תעשייה וניהול

פורסם בתגיות: SKF , דדי לביד , פרסנסו , תעשייה 4.0