טליט תטמיע את הפתרון של סטרנום ברכיבי תקשורת ל-IoT

24 פברואר, 2020

שיתוף פעולה ישראלי בתחום אבטחה וניטור של אביזרי IoT. הפתרון של סטרנום מספק גם אבטחת סייבר וגם ניטור ואנליטיקה. "הפתרון שלנו יאפשר לטליט לספק ערך מוסף ללקוחותיה"

חברת טליט (Telit) הבריטית-ישראלית תטמיע את הפתרון המשולב של חברת הסייבר סטרנום (Sternum) מתל-אביב, במודולי התקשורת שלה עבור תקשורת סלולרית לאבזרי IoT. הפתרון מספק גם אבטחת סייבר וגם ניטור דפוסי שימוש ואנליטיקה. הוא יוטמע במודול של טליט מדגם xE910 ומכוון בעיקר ללקוחות מתחומי ה-IoT הרפואי והתעשייתי ובתחום פתרונות העיר החכמה.

הפתרון של סטרנום, Embedded Integrity Verification, מוטמע בתוך הקוד של אבזר-הקצה ומשמש כמעין חומת-מגן המגינה על המכשיר מפני נקודות התורפה האופייניות לאביזרי IoT, כדוגמת ניסיונות חדירה דרך ערוצי התקשורת האלחוטיים Bluetooth ו-WiFi או באמצעות כניסת ה-USB, ניצול של עדכונים מרחוק או חולשות בקוד צד-שלישי המותקן באבזר, חולשות במערכת ההפעלה, בספריות קוד ועוד.

בשיחה עם Techtime הסביר מנהל הפיתוח העסקי של סטרנום, בועז שדלצקי, שבעולם ה-IoT ישנם פתרונות רשתיים או וורטיקליים. “הגישה שלנו שונה: אנחנו עובדים ישירות מול יצרניות הציוד, ומספקים פתרון רב-שכבתי המעניק הגנה גם על קוד המקור של היצרן עצמו, וגם על כל קוד צד שלישי במכשיר”. מדובר באתגר קשה, מכיוון שאבזרי הקצה בעולם ה-IoT מאופיינים באנ רגיה מעטה (סוללות חלשות) ובמשאבי עיבוד מוגבלים מאוד. “הפתרון שלנו צורך מעט מאוד הספק ומותאם לעבוד גם במוצרים בסיסיים מאוד הפרושים בשטח ומנוטרים מרחוק, כמו למשל מכשור רפואי, פתרונות תעשייה חכמה ופתרונות העיר החכמה”.

לקוח משמעותי ראשון

חברת סטרנום הוקמה באמצע 2018 וטליט היא הלקוח המסחרי המשמעותי ראשון שעליו סטרנום מדווחת. מבחנת טליט יש לשיתוף הפעולה משמעות נוספת: הוא מסמן את רצונה לספק ללקוחות ה-IoT שירותים נוספים מלבד רכיבי החומרה. חברת טליט הוקמה בשנת 2000 ופועלת מלונדון. היא מייצרת רכיבי תקשורת M2M (מכונה למכונה) עבור מגזרים שונים בעולם ה-IoT. הכנסותיה בשנת 2018 הסתכמו בכ-430 מיליון דולר.

מלבד שכבת האבטחה, הפתרון של סטרנום גם מנטר את דפוסי השימוש באביזר ומספק אנליטיקה, וזהו היבט חשוב במודלים עסקיים של מוצרים בעולם ה-IoT. “הפתרון שלנו נמצא בתפר שבין סייבר ושירותים מנוהלים, והאינטגרציה שלו תאפשר לטליט לספק ללקוחותיה לא רק אבטחה אלא גם יכולת ניטור של מכשירי-הקצה”.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: IOT , אבטחת סייבר , חדשות , תקשורת

פורסם בתגיות: Telit , בועד שדלצקי , טליט , סטרנום