אוגמדיקס גייסה 36 מיליון דולר

30 מרץ, 2021

החברה פיתחה מערכת הנחיה מבוססת AR לניתוחי גב, שאושרה על ידי ה-FDA וכבר בוצעו בסיועה כ-250 ניתוחים בארצות הברית. תפתח יישומים עבור פרוצדורות נוספות

חברת אוגמדיקס (Augmedics) מיקנעם, המפתחת מערכות הנחיה כירורגיות מבוססות מציאות רבודה (AR), השלימה סבב גיוס נוסף בהיקף של 36 מיליון דולר. את הגיוס הוביל סינדיקאט של חברות ישראליות
ואמריקאיות, ובהן קרנות ההון-סיכון H.I.G Capital, Revival Healthcare ו-Almeda Ventures, ושתי משקיעות אסטרטגיות, HCA Healthcare Health Insight Capital ו-XR Invest. הגיוס מעלה את סך גיוסיה של החברה ל-63 מיליון דולר.

מערכות ההמחשה של אוגמדיקס פועלות בטכנולוגיית מציאות רבודה (AR) ונועדו לספק למנתחים “תמונת רנטגן” במהלך פרוצדורות מורכבות. בעזרת המערכת, המנתחים יכולים לראות דרך המבנה האנטומי של המנותח, לרבות דרך העור והרקמות, ובאופן זה לנתח ביתר קלות, מהירות ובטיחות. אוגמדיקס הוקמה ב-2014 על ידי ניסים אלימלך, מנהדס ביו-רפואי בהכשרתו שעבד בעבר בחברת המכשור הרפואי מדטרוניק, וד”ר רפאל לוטן, מנתח עמוד שדרה, אשר משמש בוועדה המייעצת של החברה.

בדצמבר 2019 קיבלה החברה אישור FDA מסוג 510k למערכות ה-XVS שפיתחה, המיועדת לסייע למנתחים בניתוחי גב. ה-XVS עושה שימוש במנגנון אופטי של מציאות רבודה “שקופה” המאפשר להקרין תמונה תלת-ממדית של עמוד השדרה של המטופל על רשתית העין של המנתח בזמן אמת וכל זאת בדיוק כירורגי והמחשת עומק – ומבלי שהמנתח יצטרך להסתכל תוך כדי הניתוח במסכים נפרדים. הטכנולוגיה נועדה לחסוך זמן במהלך הניתוח, לצמצם את החשיפה לקרינה של מכשירי ההדמאה להגביר את הדיוק של השתלת הברגים ולהפחית את מספר הניתוחים והאשפוזים החוזרים שלעיתים נדרשים במקרים של ניתוחי גב.

מסחור המערכת החל במחצית השנייה של 2020 והיא פעילה במספר בתי חולים בארצות הברית. עד כה בוצעו באמצעותה כ-250 ניתוחי גב. בחברה ישתמשו בכספי הגיוס כדי להרחיב את הפעילות בארצות הברית ובשווקים נוספים בעולם, וכן ישקיעו בפיתוח יישומים נוספים עבור פרוצדורות רפואיות אחרות.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: גיוסי הון , חברות סטראט-אפ , חדשות , מכשור רפואי , רובוטיקה

פורסם בתגיות: אוגמדיקס , מציאות רבודה