הסכם הפצה לאייסקיור בברזיל

10 יוני, 2021

חברת ההפצה הברזילאית התחייבה לרכוש מערכות בהיקף של 6.6 מיליון דולר. אייסקיור פיתחה מכשיר להקפאת גידולים סרטניים בהליך זעיר-פולשני, ומתמקדת בעיקר בסרטן השד בשלבים מוקדמים

חברת אייסקיור (IceCure Medical), שפיתחה מכשיר להקפאה והשמדה של גידולים סרטניים בהליך זעיר-פולשני, דיווחה השבוע על חתימת הסכם הפצה בברזיל. ההסכם נחתם עם חברת KTRFIOS IMPORTACAO E EXPORTACAO LTDA, המתמחה בשיווק מכשור רפואי ופועלת עם חברות בינלאומיות מובילות בעולם המכשור הרפואי. הסכם זה מתווסף לשורה של הסכמי ההפצה שנחתמו לאחרונה באיחוד האמירויות, בהודו, בתאילנד ובמדינות נוספות.

במסגרת ההסכם, המפיצה התחייבה לרכוש מערכות ProSense של אייסקיור בהיקף מינימלי של כ- 6.625 מיליון דולר במשך 5 שנים. ההסכם מותנה בקבלת האישורים הרגולטוריים המקומיים, להערכת אייסקיור האישורים צפויים להתקבל תוך 18 חודשים לכל היותר על כל האינדיקציות שעבורן מיועד המכשיר, לרבות גידולים סרטניים בשד, בכליות, בריאות ובכבד.

בחודש שעבר דיווחה אייסקיור על תוצאות ביניים חיוביות מניסוי קליני נרחב שעורכת החברה בשנים האחרונות בארצות הברית בקרב חולות בסרטן שד. החברה ממתינה כעת לאישור מצד ה-FDA לטיפול בסרטן השד. בתחילת חודש אפריל הכיר ה-FDA במכשיר של אייסקיור כ”מכשיר רפואי פורץ דרך”.

אייסקיור, שהוקמה ב-2006, פיתחה מערכת הפועלת בשיטה הקרויה Cryoablation, שבה משמידים את הגידול באמצעות הקפאה. המערכת של אייסקיור מאפשרת לבצע את ההליך באופן זעיר-פולשני, וזאת באמצעות החדרה של מחט דקיקה (המוגנת ב-11 פטנטים) שאותה מנווט הרופא אל הגידול באמצעות הנחיה של אולטרה-סאונד (או CT אם מדובר בגידולים בכבד, בריאות ובעצמות). לאחר הגעת המחט אל הגידול היא מקפיאה אותו באמצעות הזרמה של חנקן נוזלי אל קצה המחט שבו נמצא הגידול, וזאת מבלי לפגוע ברקמות הבריאות שמסביב.

הטיפול אורך כ–15-25 דקות לערך בהרדמה חלקית וגם אינו חייב להתבצע בחדר ניתוח. מרבית הטיפולים המתחרים מתבססים על גזים אחרים כמו ארגון והליום, שהם יקרים יותר ורדיוס הפעולה שלהם קטן יותר, ועל כן הם מצריכים שימוש במחטים רבות יותר, מה שמסבך את הניווט וגם מייקר את ההליך. יש להדגיש כי השמדת גידולים סרטניים בהקפאה יעילה בעיקר בגידולים בשלבים מוקדמים, ועל כן אבחון מוקדם הוא קריטי להצלחת הטיפול.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי

פורסם בתגיות: אייסקיור , ברזיל