וויביט ננו גייסה 19 מיליון דולר בהובלת מיטב דש  

10 נובמבר, 2021

מספר דירקטורים בחברה צפויים להצטרף אל הגיוס. ההון ישמש לפיתוח זיכרונות בטכנולוגיית ReRAM בתהליך ייצור שהוא קטן מ-28 ננומטר

חברת וויביט ננו (Weebit Nano) השלימה גיוס של כ-19 מיליון דולר אמריקאי באמצעות הנפקת מניות לפי מחיר של 2.84 דולר אוסטרלי למניה. מחיר זה משקף דיסקאונט של 15% ממחיר המניה הממוצע בחמשת ימי המסחר האחרונים. את הגיוס הובילה מיטב דש, והשתתפו בו גם שתי קרנות השקעה ישראליות. בנוסף, צפויים להצטרף אל הגיוס מספר דירקטורים בחברה.

החברה תשתמש בהון להאצת פיתוח טכנולוגיות זיכרון בגיאומטריות ייצור קטנות מ-28 ננומטר, ולהאצת השיווק והמכירות מול חברות שבבים. מנכ”ל וויביט, קובי חנוך, אמר שמשקיעים מוסדיים ישראלים הביעו אמון בטכנולוגיה של החברה. “הם בחרו להשקיע בוויביט בתקופה מלהיבה שבה אנחנו מתקדמים במהירות. לטכנולוגיית הזיכרון של וויביט יש פוטנציאל עצום במגוון שווקים רחב”.

הסכם מסחרי ראשון

חברת וויביט ננו פיתחה זיכרון מסוג חדש בשם ReRAM – Resistive Random Access Memoryהמתבסס על שימוש בחומרים המשנים את התנגדותם החשמלית בתגובה למתח חשמלי, ועל-ידי כך “זוכרים” את רמת המתח גם לאחר ניתוקם ממקור הכוח. מדובר בזיכרון בלתי-נדיף דוגמת זיכרון פלאש, אשר פועל בהספק נמוך ובעל מחזור חיים ארוך כמו זיכרון DRAM. להערכת החברה, המוצר שלה חסכוני פי 1,000 ומהיר פי 1,000 מזיכרון פלאש, ומיועד בעיקר ליישומי IoT, בינה מלאכותית, מרכזי מידע ועוד.

פיתוח הטכנולוגיה מתבצע בשיתוף מכון המחקר הצרפתי Leti. בחודש יולי השנה הכריזה החברה על השלמת פיתוח שבב זיכרון ReRAM למערכות משובצות, המוטמע בתוך מודול המקשר בין תאי הזיכרון למערכת שבתוכה הוא משובץ. בחודש ספטמבר הכריזה החברה על הסכם רישוי ראשון לאספקת טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחה ליצרנית השבבים האמריקאית SkyWater Technology.

טכנולוגיית הזיכרון של וויביט תשולב בשבבי SkyWater המיועדים למוצרי IoT, רכב ויישומי בינה מלאכותית. בחודש שעבר הציגה החברה לראשונה יכולת ייצור בגיאומטריית 28 ננומטר, תהליך ייצור נפוץ מאוד בתעשיית השבבים. כמו כן, החברה החלה לייצר את השבב שלה בפרוסות סיליקון של 300 ננומטר, המגדילים את פוטנציאל הריווחיות של הרכיבים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: השקעות והון סיכון , חדשות , סמיקונדקטורס , תעשייה ישראלית

פורסם בתגיות: Weebit Nano , מיטב דש