נקסאר גייסה 53 מיליון דולר

17 נובמבר, 2021

החברה, המפתחת מצלמות רכב חכמות העוקבות אחר מהלך הנסיעה, מעריכה כי היא כיום המותג המוביל בארצות הברית בתחום, ומצלמותיה מכסות 150 מיליון קילומטר בחודש. המטרה היא ליצור תאום דיגיטלי של כבישי ארצות הברית

חברת נקסר (Nexar) השלימה גיוס הון בסבב D בהיקף של 53 מיליון דולר, בהובלת קרן Qumra Capital, שתכניס לחברה דירקטור מטעמה, ובהשתתפות המשקיעים החדשים State Farm Ventures,, Catalyst Investments, Banca Generali ו-Valor. החברה, המפתחת מצלמות רכב חכמות (Dash Cam), מעריכה כי היא כיום המותג המוביל לצרכן בתחום בארצות הברית, והקילומטראז’ החודשי שמכסות מצלמותיה המותקנות בכלי-רכב מגיע כמעט ל-150 מיליון קילומטר, ובכך היא שנייה רק לטסלה. מטרת החברה היא ליצור “תאום דיגיטלי” של כבישי ארצות הברית, ולספק לעיריות, נהגים וחברות ביטוח מידע בזמן אמת על שינויים בכבישים כמו אזורי עבודות בכביש, תמרורים, בורות וליקויים בטיחותיים ועוד.

נקסאר פיתחה מצלמות רכב מצויידות ב-GPS ומקושרות אל הסמארטפון באמצעות אפליקציה ייעודית של החברה, אשר מאפשרת להקליט את התמונות ולספק תובנות למשתמשי הדרך. האפליקציה מאפשרת לנצל את החיישנים ויכולות העיבוד של מכשירי הסמארטפון כדי לספק התראות בטיחותיות לנהג כמו סטייה מנתיב הנסיעה או סכנת התנגשות. בנוסף, האפליקציה משדרת את המידע לענן, ובאמצעותו החברה מפעילה רשת תקשורת בין כלי-רכב (V2V), המספקת התראות לנהגים אחרים המצויים בסביבת הרכב ומזהירה אותם בפני סכנות הנמצאות מחוץ לטווח הראייה שלהם.

השנה השיקה החברה שירות המשחזר תאונות דרכים, ועל-ידי כך מקצר ומייעל את תהליך ההתחשבנות של חברות ביטוח. הפתרון מאפשר לאסוף את המידע מהמצלמה ומהחיישנים, לשלב אותו במפות דרך מדויקות, ולשחזר את התפתחות התאונה רגע אחר רגע, כולל תיעוד ההתנהגות של כל אחת מהמכוניות ורגעי הפגיעה שלהן. החברה החלה לספק את השירות עבור מאות אלפי הלקוחות של חברת הביטוח היפנית Mitsui Sumitomo Insurance, אשר רכביהם מפעילים מצלמות דרכים במהלך הנסיעה.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: ביג דאטה , גיוסי הון , חדשות

פורסם בתגיות: נקסאר