מקורות תשתמש באבזר ניטור מים מבוסס לייזר

19 יוני, 2022

פותח במשותף על-ידי "מקורות" וחברת ניוסייט. מבוסס על החיישן האופטי של ניוסייט, המבצע ניתוח ספקטרלי של האור המוחזר מהמים כדי לספק תובנות על איכותם

כשנה לאחר שהוקמה כמיזם משותף של “מקורות” וחברת הסטראט-אפ NewSight, חברת Watersight הכריזה על השקת AquaRing, אביזר IoT זעיר המנטר בזמן אמת את איכות המים על סמך ניתוח ספקטרלי. להערכת Watersight הפתרון מהווה חלופה דיגיטלית, קומפקטית וזולה למערכות ניטור מים קיימות, שהינן ברובן יקרות, גדולות-מימדים, מורכבות לתפעול ומספקות תוצאות תוך זמן רב. החברה החלה להציע את הפתרון ללקוחות נבחרים במסגרת פיילוט.

הפתרון החדש מתבסס על החיישן האופטי ושבב עיבוד המידע שפיתחה ניוסייט. המערכת מאירה את דגימת המים באמצעות קרן לייזר, ומנתחת את ספקטרום האותות החוזרים הנקלטים על-גבי חיישן CMOS. מדובר במערכת קטנה מאוד (קוטרה כ-75-85 מילימטר) ולכן ניתן להתקין אותה גם במערכות מים גדולות וגם בברז הביתי. היא מבצעת אלפי תמונות לשנייה, ומסוגלת לזהות חומרים שונים המצויים במים ומשפיעים על איכותם.

המידע שנאסף משודר אל הענן, שם מתבצע ניתוח פרטני יותר של התוצאות באמצעות אלגוריתם בינה מלאכותית, אשר מפיק התראות עבור מערכות הבקרה והשליטה בתשתית ההולכה והטיפול במים. החברה מתכוונת לפתח על בסיס הטכנולוגיה הזו פתרונות ניטור עבור כל הרמות של משק המים, מבתים פרטיים ובניינים, שכונות וערים ועד ניטור תשתיות מים מדינתיות.

באמצע שנת 2019 החלו ניוסייט ומקורות בפרויקט משותף לפיתוח פתרון שיבצע בדיקה ספקטרומטרית של איכות המים, וביולי 2021 הודיעו שתי החברות על הקמת החברה המשותפת Watersight כדי למסחר את הפתרון, וביצעו סבב גיוס הון ראשון. עד היום ביצעה Watersight שני פרוייקטי פיילוט: הראשון עם מכון המחקר שמיר שבקצרין, והשני ביחד עם המעבדה הארצית של מקורות, שבה נבדקת איכות המים במוביל הארצי.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: IOT , חברות סטראט-אפ , חדשות , קלינטק , ראיית מכונה

פורסם בתגיות: Watersight , מקורות , ניוסייט