אורה אייר קיבלה פטנט בארה"ב על כל מרכיבי הטכנולוגיה שלה

6 פברואר, 2023

הפטנט, שתוקפו עד 2039, מכסה את מכשיר טיהור האוויר, מערכת השליטה והבקרה ושיטת טיהור האוויר. "מחזק את ההגנה על הפלטפורמה הטכנולוגית"

חברת אורה אייר (Aura Smart Air) דיווחה היום (ב') לבורסה בתל אביב כי משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO) אישר את בקשת הפטנט של החברה על טכנולוגיית טיהור האוויר שלה. בעקבות ההודעה, מניית החברה עולה בכ-4.75% (נכון לשעות הצהריים). הפטנט מכסה את כל ההיבטים המהותיים של טכנולוגיית החברה, ובכלל זה המכשיר לניהול איכות האוויר, המערכת לשליטה באיכות האוויר והשיטה לשליטה באיכות האוויר. תוקף הפטנט הוא עד ינואר 2039. מהחברה נמסר כי קבלת אישור רישום הפטנט היא בעלת חשיבות גבוהה, שכן הפטנט מחזק את ההגנה על הפלטפורמה הטכנולוגית שבבסיס פיתוח מוצרי החברה.

מנכ"ל ומייסד אורה אייר, אביעד שניידרמן, מסר ל-Techtime ש"רישום הפטנט היום, לצד ניסוי מוצלח להשמדת נגיף ה-RSV עליו דיווחנו לפני מספר שבועות, מעניקים יתרון משמעותי לאורה אייר בשוק הגלובלי ומהווים רוח גבית אדירה לפעילותנו בכ-87 מדינות. אורה אייר תמשיך להוביל את הידע והטכנולוגיה בתחום איכות האוויר בחללים סגורים, במטרה לספק אוויר נקי יותר".

אורה אייר פיתחה אביזר ביתי בגודל של 38 ס”מ על 38 ס”מ אשר מבוסס על חיישנים, מעגל אלקטרוני ומערכת טיהור האוויר, המסוגלת לטהר את האוויר בחדר ממוצע בקצב של 2.5 פעמים בשעה. החיישנים בודקים את כל החלקיקים המצויים באוויר, מזהים תופעות יוצאות דופן או עלייה מסוכנת בזיהום, מטהרים את האוויר ומחזירים אותו אל החדר.  לדברי החברה, המכשיר מאפשר לאנשים לשהות ללא חשש בחללים סגורים. בניסוי משותף שערכה החברה עם בית החולים שיבא התקבלו תוצאות לפיהן הפתרון של אורה אייר הצליח להשמיד 99.9% מהווירוסים.

פילטרם מיוחדים לחולי אסתמה

המערכת מבצעת מדידה בזמן אמת של פרמטרים גנריים כמו טמפרטורה, לחות, כמות הפחמן הדו-חמצני, גאזים אורגניים ועוד, וגם משווה בין האוויר בתוך החדר ומחוץ לחדר. לטכנולוגיה ישנם יישומים נוספים מלבד ניטור נגיפי קורונה. מערכת הבקרה האלקטרונית יודעת לנתח את הממצאים ולהשוות אותם לתרחישים שונים המאפשרים לייצר תמונת מצב מורכבת. כך למשל, היא מזהה שריפה בחדר עוד לפני שיש עשן, באמצעות זיהוי רמה גבוהה של מולקולות פלסטיק שרוף ופחמן דו-חמצני המאפיינים את התופעה. המכשיר כולל מערכת שאיבה ושאיפה המאפשרת לסרוק את כל האוויר המצוי בחדר.

היא מפעילה מערך טיהור המבוסס על מספר שלבים: סינון של גופים גדולים באמצעות מסנן פיסי, חשיפת האוויר העובר דרכו לקרינה בתדר UV-C, שהיא קרינה אולטרה-סגולה המשמשת לפירוק גאזים ולהשמדת חומרים ביולוגיים באמצעות הרס החומר הגנטי (DNA ו-RNA), העברת האוויר דרך מסנן נוסף הסופח חלקיקים מאוד קטנים הכולל טכנולוגיה מבוססת נחושת אשר מונעת גידול חיידקים באבזר הטיהור עצמו. בשלב הסופי היחידה מייצרת יונים חיוביים ושליליים באוויר המוחזר לחדר. הם משפרים את איכות האוויר ופוגעים במזהמים ביולוגיים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , משפט וקניין רוחני

פורסם בתגיות: USPTO , אורה אייר , פטנט