הכנסות סיפיה ב-2022: 5.3 מיליון דולר

13 מרץ, 2023

החברה, המפתחת פתרונות ניטור נהג, דיווחה על קיטון משמעותי בשולי הרווח ב-2022. שווי החוזים של סיפיה: 53 מיליון דולר עד סוף 2027

חברת סיפיה ויז'ן (Cipia Vision), המפתחת מערכות ניטור נהג (DMS), דיווחה היום (ב') על הכנסות של 5.3 מיליון דולר ב-2022, גידול של 11% בהשוואה ל-2021. ואולם, בשורה התחתונה, שולי הרווח של החברה ב-2022 הצטמקו מ-39.6% ל-21.9% – וכתוצאה מכך סיימה את החברה את 2022 עם הפסד של 13 מיליון דולר, בהשוואה לרווח שולי של 37 אלף דולר ב-2021.

בחברה מסבירים כי הקיטון בשולי הרווח נבעו מכך שמרבית המכירות בשנה החולפת כללו גם את המצלמות – המיוצרות על ידי ספקיות חיצוניות, וזהו מודל שבו שולי הרווח נמוכים יותר בהשוואה למכירת רישיונות עבור שימוש בתוכנת החברה בלבד.

החוזים עליהם חתומה החברה עם יצרני רכב (OEM) וספקי מערכות (Tier-1) צפויים, להערכת החברה, להניב הכנסות של 53 מיליון דולר
בחמש השנים הקרובות. בחברה מציינים כי הבעיות בשרשרת האספקה העולמית והמחסור ברכיבים עדיין משפיעים על תעשיית הרכב ומובילים לעיכוב ביציאת דגמים חדשים.

האלגוריתם שמגן על הנהג

סיפיה פיתחה מערכת חישת ושליטת פנים-הרכב המאפשרת בין השאר לבצע מעקב אחר רמת העירנות של הנהג באמצעות ניתוח פרמטרים כמו הטיית הראש, היציבה הכללית ותנועות העפעפיים. המערכת מבוססת על ראיית מכונה ובינה מלאכותית, יודעת לזהות הסחת דעת של הנהג מהדרך באמצעות מעקב אחר האישונים, ומתריעה בכל פעם שרמת עירנותו יורדת.

האלגוריתם גם מזהה הסחות דעת כמו שימוש בסמארטפון במהלך נהיגה, עישון, חגירת חגורת בטיחות, הסטת מבט ועוד. פיתרון Cipia-FS10 הוא גרסה המותאמת לעולם ציי הרכב, וכולל לצד התראות הבטיחות לנהג, גם יישומים כמו דירוג ואימון נהגים על-סמך ניתוח דפוסי ההתנהגות שלהם, וניתוח תאונות.

 

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive , דוחות רווח , חדשות

פורסם בתגיות: DMS , סיפיה