אוטוטוקס, פולקסווגן ובוש הדגימו V2X להגנת רוכבי אופניים

3 אפריל, 2023

ההדגמה התבצעה באירוע SECUR בפריז, והתמקדה בתרחיש של סכנת התנגשות בין מכונית לאופניים בכניסה לצומת. מערכת ZooZ של אוטוטוקס מותקנת על כידון האופניים ומספקת התראות בתקשורת V2X

חברת אוטוטוקס (Autotalks) מכפר נטר משתפת פעולה עם פולקסווגן, Bosch eBike Systems ו-Commsignia כדי להדגים כיצד טכנולוגיית Vehicle to Everything – V2X יכולה למנוע התנגשויות בין מכוניות לבין אופניים חשמליים. ההדגמה התקיימה באירוע הסיום של ארגון SECUR (Safety Enhancement through Connected Users on the Road) בשבוע שעבר בפריז. ארגון SECUR פיתח סדרת בדיקות לצורך מתן ציון כוכבי בטיחות הניתן על-ידי ארגון Euro NCAP.

ההדגמה התמקדה בתרחיש גישה אל צומת, שבו שדה הראייה חסום ולכן גם נהג המכונית וגם רוכב האופניים לא יכולים לראות אחד את השני. מערכת ההדגמה מבוססת על פתרון של Bosch eBike Systems, הכולל תוכנה של Commsignia. במסגרת התרחיש שהוצג בהדגמה, נוצר קשר בין האופניים החשמליים לבין רכב של פולקסווגן, אשר מקבל התראה על נוכחות האופניים במטרה למנוע התנגשות בצומת.

דגמי גולף וכלי הרכב החשמליים ID של פולקסווגן באירופה מצוידים כבר ב-V2X, אך עדיין לא כוללים יכולת לזהות אופניים. בהדגמה הוצגה טכנולוגיית ZooZ של אוטוטוקס, באמצעות מכשיר המותקן על כידון האופניים ומזהיר את הרוכב במצבים שבהם רכב המצויד ב-V2X מהווה סכנה פוטנציאלית. המכשיר גם מספק התראות לכלי רכב ולתשתיות V2X בנוגע לנוכחות של רוכב אופניים. גם מכשיר ZooZ מצוייד בתוכנה של Commsignia.

חברת אוטוטוקס הוקמה בשנת 2008 וטוטוקס גייסה מהקמתה יותר מ-150 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-120 עובדים בישראל, יפן, קוריאה, גרמניה וצרפת, ומגייסת בימים אלה עובדים נוספים.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות

פורסם בתגיות: V2X , אוטוטוקס , אופניים