הושקה תוכנית התמחות למהנדסים ומתכנתים ממזרח ירושלים

13 ספטמבר, 2023

תוכנית EasTech של עיריית ירושלים תממן מלגת קיום למתמחים תושבי מזרח העיר בחברות הייטק ישראליות בכל הארץ. "יש פוטנציאל לשיפור של ממש בפריון העבודה אם יוסרו חסמים"

עיריית ירושלים הכריזה על תוכנית EasTech, שנועדה לעודד תעסוקה של מהנדסים ממזרח העיר ולסייע לחברות סטארט-אפ למצוא עובדים מוכשרים ולהעניק הזדמנות תעסוקתית למתמחים. מסלול ההתמחות הינו פרי שיתוף פעולה עם עמותת Star For Life, שמאפשרת למתמחים לקבל מלגה חודשית וכן מעטפת ליווי מקצועית.

המתמחים יוכלו לעבוד יומיים בשבוע בחברות עצמן ובימים האחרים במתחם ההייטק החדש שהוקם לאחרונה במזרח ירושלים ברחוב צאלח א דין, במימון משרד ירושלים ומסורת ישראל ועיריית ירושלים. המתחם מארח חברות הייטק שמעסיקות מתכנתים ממזרח העיר והוא הצעד הראשון בפרויקט הדגל "סיליקון ואדי", להקמת קמפוס הייטק גדול בשכונת ואדי ג'וז במזרח העיר שיתפרס על פני 200,000 מ"ר לשטחי מסחר, תעסוקה ותעשיה ויושקעו בו כ-200 מיליון שקל.

במתחם, יושבות חברות הייטק ישראליות ובינלאומיות, שמעסיקות מתכנתים ממזרח העיר. המקום מוצע לחברות ללא תשלום, וזאת על מנת לעודד ולפתח את תחום ההייטק במזרח העיר ולאפשר תעסוקה איכותית לצעירים אקדמאיים שמתקשים למצוא עבודה בחברות טכנולוגיה מחוץ לאזור.

עינת מסטרמן [בתמונה], מנהלת התוכנית האסטרטגית לתעסוקה איכותית במזרח ירושלים, מוסרת: "הנתונים שבידנו מראים כי כ- 5000 צעירים ממזרח ירושלים מקבלים תואר אקדמי בכל שנה. המספרים הללו מצביעים על פוטנציאל לשיפור של ממש בפריון העבודה במקום אם יוסרו חסמים המונעים את השתלבותם בשוק העבודה. ולכן אנחנו משיקים תוכניות יחודיות שיתנו מענה לחסמים אלו ויאיצו את שילובם של תושבי מזרח העיר במעגל התעסוקה בתחום הטכנולוגי. אני קוראת לחברות הייטק בכל הארץ לפתוח את דלתותיהם למהנדסים ממזרח ירושלים ומאמינה שבכך לא רק הם ירוויחו אלא ניתרם כולנו."

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Jobs , אנשים , חדשות

פורסם בתגיות: מזרח ירושלים , תעסוקה