אינספירה: הסכם הפצה עם מדינות במפרץ לרכש של יותר מ-500 מערכות

1 פברואר, 2024

ערב הסעודית היא המדינה המרכזית שבה ממוקד ההסכם, ששוויו הפוטנציאלי הוא 32.6 מיליון דולר. החברה מפתחת מערכות לחמצון דם המיועדות לשמש חלופה למכונות הנשמה

חברת אינספירה (Inspira), המפתחת מערכות רפואיות המיועדות להוות חלופה למכונות הנשמה, דיווחה על הסכם הפצה משמעותי במדינות המפרץ. החברה הישראלית חתמה על הסכם עם חברת Glo-Med Networks, מפיצה אמריקאית של מכשור רפואי, המתמקדת בתחום מערכות ההנשמה. Glo-Med פועלת גם במזרח התיכון, ויש לה שלוחה בעיר ג'דה שבערב הסעודית.

השוק הסעודי הוא אחד השווקים המרכזיים שאליהם מכוונת אינספירה במסגרת ההסכם, וזאת לאור תקציב העתק שמשקיע הממשל במודרניזציה של שירותי הרפואה במדינה. במסגרת ההסכם, Glo-Med תשמש כמפיצה הבלעדית של אינספירה בערב הסעודית, איחוד האמירויות ובחריין. כדי לשמר את מעמדה כמפיצה בלעדית, Glo-Med תידרש, בכפוף לקבלת האישורים הרגולטוריים המקומיים, לרכוש כ-531 מערכות מסוג Inspira ART, ועוד כ-8,794 אביזרים נלווים חד-פעמיים, על פני תקופה של 5 שנים, בהיקף כולל של 32.6 מיליון דולר.

אינספירה מפתחת שתי מערכות על בסיס טכנולוגיות של חמצון הדם: Inspira ART100, שהיא מערכת מעקף לב-ריאה שהוגשה לאישור ה-FDA, ומכשיר הדגל Inspira ART500, שהיא מערכת בשלבי פיתוח המיועדת לשמש חלופה למכונות ההנשמה.  

מערכת ה-ART500 מתוכננת לשאוב את דם המטופל באמצעות קנולה דו-צינורית מהווריד הצווארי, לבצע חמצון ופינוי של פחמן דו- חמצני ולהשיב את הדם המחומצן אל גוף המטופל. המערכת מיועדת לאפשר את העלאת רמת הסטורציה בדם אל הרמה התקינה בתוך מספר דקות בעוד המטופל בהכרה מלאה תוך שאיבת נפחי דם נמוכים ובכך להביא להפח תת את הסיכונים לקרישת דם  והמוליזה. חיבור למכונת הנשמה דורש הרדמה ואינטובציה הכרוכים בסיכונים רבים כגון זיהומים, פגיעה בריאות, יצירת תלות נשימתית ותופעות לוואי כתוצאה משימוש בתרופות במהלך ההנשמה ואת זה החברה באה לשנות.  

נכון לסוף הרבעון השלישי 2023, היו בקופת המזומנים של החברה כ-6.39 מיליון דולר. בחודש דצמבר השלימה החברה גיוס של 3.9 מיליון דולר בהקצאת מניות. החברה נסחרת בנסד"ק לפי שווי של 13.9 מיליון דולר.

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: חדשות , מכשור רפואי

פורסם בתגיות: אינספירה , ערב הסעודית