פולסטאר הדגימה טעינה מהירה באמצעות הסוללה של סטורדוט הישראלית

6 מאי, 2024

יצרנית הרכב השבדית התקינה סוללה של סטורדוט בדגם עתידי של Polestar 5 והדגימה טעינה מ-10% ל-80% תוך 10 דקות. האם הסוללה הישראלית תיכנס לדגם היוקרתי?

[בתמונה: הדגם פולסטאר 5, שייצא לשוק ב-2027. מקור: סטורדוט]

פולסטאר (Polestar), יצרנית המכוניות החשמליות השבדית, ביצעה הדגמה, בשיתוף חברת סטורדוט (Storedot) הישראלית, שבה הראתה כיצד ניתן להטעין את סוללת הרכב מרמה של 10% לרמה של 80% תוך 10 דקות בלבד. ההדגמה בוצעה ברכב אמיתי (ולא במעבדה), מדגם Polestar 5, שבו הותקנה סוללת 77kwh של סטורדוט.

בפולסטאר ציינו כי מדובר בהוכחת היתכנות שעשויה להוביל להטמעת סוללות סטורדוט בדגמי רכב עתידיים מתוצרתה. הדגם Polestar 5 אמור לצאת לשוק ב-2027. המכונית תכלול שני מנועים חשמליים ותספק כ-884 כוחות סוס. פולסטאר מתכוונת להקים בסין מפעל ייעודי לייצור הדגם. מעניין יהיה לראות האם אכן תהיה זו הסוללה של סטורדוט, אשר תיכלל בדגם העתידי.

ההספק במהלך הטעינה החל ב-310 קילו-וואט (kW) והגיע בשיאו, בסוף הטעינה, ל-370 קילו-וואט. לשם השוואה, המטענים העוצמתיים ביותר של טסלה, ה-Supercharger, טוענים את סוללת הרכב בהספק מקסימלי של 250 קילו-וואט. לדברי פולסטאר, ההדגמה מוכיחה כי התקנה של הסוללה של סטורדוט יכולה להוסיף לרכב חשמלי בגודל בינוני טווח נסיעה של 320 קילומטר בטעינה של 10 דקות.

מנכ"ל פולסטאר, תומאס אינג'נלאט, הסביר כי "כיצרנית של מכוניות יוקרה חשמליות עלינו לעשות את הצעד הבא במתן מענה לאחד המחסומים הגדולים בתחום הרכב החשמלי: חרדת הטווח. באמצעות הטכנולוגיה החדשה הזו, במהלך נסיעות ארוכות, הנהגים יוכלו לבצע עצירות קצרות יותר לצורך טעינה. למעשה, זמן העצירה לטעינה יהיה דומה לזמני העצירה הנדרשים לצורך תדלוק".

חברת סטורדוט פיתחה את טכנולוגיית FlashBattery המאפשרת לצמצם את זמני הטעינה של סוללות ליתיום-יון ברכב למספר דקות. באחרונה חשפה החברה מפת דרכים להמשך תוכנית הפיתוח של החברה בעשור הקרוב. במסגרת מפת הדרכים, הצהירה סטורדוט כי ב-2032 תגיע החברה ליכולות ייצור המוני של סוללות הנטענות תוך שתי דקות בלבד ומספיקות לנסיעה של כ-100 מייל. הסוללה הנוכחית של החברה, שאמורה להיות מוכנה לייצור המוני השנה, נטענת תוך 5 דקות ומספיקה למרחק דומה.

צפו בהדגמה:

Share via Whatsapp

פורסם בקטגוריות: Automotive

פורסם בתגיות: טעינה מהירה , סטורדוט , פולסטאר